Odsiadujący wyrok Polak uciekł ze szpitala w Wielkiej Brytanii. Może być niebezpieczny

Świat
Odsiadujący wyrok Polak uciekł ze szpitala w Wielkiej Brytanii. Może być niebezpieczny
Wiltshire Police

30-letni więzień Michał Kisiel - posługujący się również nazwiskiem Kisier - uciekł we wtorek wieczorem strażnikom więziennym w trakcie wizyty w Salisbury District Hospital w Witshire. Angielska policja ostrzega, by nie zbliżać się do zbiega, gdyż może być niebezpieczny. Prosi o poinformowanie najbliższego posterunku w przypadku spotkania mężczyzny.

W momencie ucieczki, Kisiel prawdopodobnie miał przy sobie brzytwę, policja podejrzewa, że w tej chwili może już być uzbrojony w broń palną.

 

30-letni więzień odwiedzał szpital w asyście strażników, po tym jak doznał urazu głowy. Znaleziono go leżącego na podłodze celi, z ranami, które wymagały interwencji chirurga.

 

Ucieczka Kisiela była zaplanowana

 

Mężczyzna ma około 170 cm wzrostu, blond włosy i tatuaże na szyi. Jest średniej budowy i w chwili ucieczki miał na sobie szare spodnie dresowe, czarny t-shirt oraz niebieskie buty sportowe. Nie miał telefonu ani pieniędzy. Nie zna okolicy.

 

Jak wynika z wstępnych ustaleń, ucieczka Kisiela była zaplanowana, więc mógł on mieć wsparcie z zewnątrz.

 

Skazany na pięć lat więzienia

 

Michał Kisiel trafił do więzienia w ubiegłym roku. Sąd wymierzył mu karę pięciu lat pozbawienia wolności. Jak informują brytyjskie media, 30-latek groził śmiercią dwóm kobietom, które więził przez kilka godzin, przywiązując je do krzeseł, przystawiając nóż do gardła.

 

BBC, anglia.today

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie