Ministerstwo finansów opracuje kolejną edycję Narodowej Loterii Paragonowej

Polska
Ministerstwo finansów opracuje kolejną edycję Narodowej Loterii Paragonowej
Polsat News

Ministerstwo finansów przygotowuje podsumowanie Narodowej Loterii Paragonowej i na bazie tych doświadczeń resort będzie chciał opracować kolejną edycję tego konkursu - powiedział w środę wiceminister Paweł Gruza, odpowiedzialny za uszczelnienie systemu podatkowego.

W środę odbyło się uroczyste wręczenie nagrody głównej i nagrody specjalnej w Narodowej Loterii Paragonowej: Opla Astra za zwycięski paragon z marca, ostatniego miesiąca, podczas którego uczestnicy loterii mogli dokonywać rejestracji paragonów, oraz Opla Insignia za zwycięski paragon z ostatniej premiowanej w loterii branży "Sprzedaż detaliczna paliw do pojazdów silnikowych na stacjach paliw".

 

Kluczyki zwycięzcom do obu aut wręczył wiceminister finansów Paweł Gruza. - Przygotowujemy raport podsumowujący loterię i na bazie tych doświadczeń będziemy opracowywać kolejną edycję tego konkursu - powiedział dziennikarzom wiceminister.

 

Poprawia skuteczność i efektywność podatków

 

Jak dodał, resort uważa, że tego typu loteria, jest jednym z wielu instrumentów, które poprawiają skuteczność i efektywność podatków. - W związku z tym, nie ma w tym momencie decyzji o zaprzestaniu tego instrumentu. Szczególnie, że mamy w najbliższych planach istotne zmiany i uszczelnienie systemu kas fiskalnych, które także chcemy okrasić kolejną edycją konkursu, kolejnymi nagrodami - powiedział wiceminister.

 

Dodał, że podstawowym celem tego typu konkursów jest "budowanie świadomości społecznej dotyczącej tego, jak płacimy, jak rozliczane są podatki". - I ten cel wydaje się być osiągany. Chcemy na bazie tych doświadczeń wzmóc ten efekt świadomości społecznej - podkreślił.

 

24 samochody dla zwycięzców

 

Zwycięskie numery zgłoszenia zostały wylosowane 18 kwietnia spośród wszystkich paragonów zarejestrowanych w marcu na stronie www.loteriaparagonowa.gov.pl, natomiast paragon "branżowy" został wylosowany spośród paragonów pochodzących z branży i zarejestrowanych od stycznia do marca.

 

Podczas 18 miesięcy trwania Narodowej Loterii Paragonowej w Ministerstwie Finansów zostały wręczone łącznie 24 pary kluczyków (do 18 Opli Astra i 6 Opli Insignia).

 

Polacy zarejestrowali w loterii ok. 137 milionów paragonów fiskalnych.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie