"Jakby śpiewał Cher pod prysznicem". Trump w ogniu krytyki za zachowanie podczas hymnu

Świat
"Jakby śpiewał Cher pod prysznicem". Trump w ogniu krytyki za zachowanie podczas hymnu
PAP/EPA/Olivier Douliery/POOL

Prezydent USA Donald Trump, zdaniem wielu internautów, w czasie odśpiewania amerykańskiego hymnu w Dzień Pamięci zachowywał się zbyt swobodnie i brakowało mu powagi, która należała się amerykańskim weteranom. Na Twitterze reżyser filmów dokumentalnych, Jeremy Newberger, napisał, że amerykański prezydent śpiewał hymn, jak piosenkę Cher pod prysznicem.

Obchodzony w Stanach Zjednoczonych Memorial Day, czyli Dzień Pamięci, to wielkie święto ku czci żołnierzy, którzy zginęli na różnych frontach pełniąc służbę w imię ojczyzny.


Podczas uroczystości na Cmentarzu Narodowym w Arlington pod Waszyngtonem Donald Trump złożył wieniec na Grobie Nieznanych Żołnierzy i wygłosił przemówienie, które poprzedziło odegranie amerykańskiego hymnu narodowego.

 


Na Twitterze szybko zaczęły pojawiać się komentarze odnośnie sposobu, w jaki prezydent zachowywał się podczas śpiewania hymnu.


Niektórzy nazwali prezydenta klaunem, inni wytknęli mu, że nie pamiętał słów hymnu i powinien poprosić, żeby wyświetlili mu je na teleprompterze. Swoje zdegustowanie wyrazili także niektórzy weterani.

 

 

 

 

 

 

 

Reuters, polsatnews.pl

prz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie