Hydroponiczna z oświetleniem LED. Zlikwidowano nowatorską plantację marihuany. Policjanci: jeszcze takiej nie widzieliśmy

Polska

8 kg marihuany i ponad 360 krzewów konopi zabezpieczyli policjanci opolskiego CBŚP podczas likwidacji w pełni profesjonalnej hydroponicznej plantacji w województwie opolskim. W ręce funkcjonariuszy wpadli ojciec z synem, którzy prowadzili plantację. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych gotowych narkotyków i marihuany, którą można uzyskać z krzewów, to ponad 1,2 mln złotych.

O handel narkotykami policjanci podejrzewali dwóch mężczyzn pochodzących z Nysy. Młodszy z nich został zatrzymany, kiedy swoim samochodem przewoził narkotyki. Policjanci opolskiego CBŚP znaleźli przy nim ponad pół kilograma marihuany.


W tym samym czasie inna ekipa policjantów CBŚP zatrzymała starszego z mężczyzn w domu. W trakcie przeszukań budynków funkcjonariusze odkryli profesjonalną hydroponiczną plantację marihuany, która mieściła się na poddaszu.

 

Sprzęt na plantacji miał wartość 100 tys. zł 


Wartość nowatorskiego sprzętu wykorzystywanego do uprawy narkotyków, mogła sięgać blisko 100 tys. złotych. To  pierwszy razy, kiedy policjanci zlikwidowali plantację urządzoną w taki sposób. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 360 krzewów konopi, z których można uzyskać ponad 70 kg gotowego produktu. Do tego w pomieszczeniach było już 7,5 kg marihuany przygotowanej do sprzedaży.


W Prokuraturze Okręgowej w Opolu mężczyźni usłyszeli zarzuty związane z wytwarzaniem, posiadaniem i handlem znaczną ilością narkotyków. Grozi im do 12 lat więzienia. Obaj zostali tymczasowo aresztowani.


polsatnews.pl

grz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie