10-miesięczny chłopiec z pękniętą czaszką trafił do szpitala. Matka: upadł z kanapy

Polska
10-miesięczny chłopiec z pękniętą czaszką trafił do szpitala. Matka: upadł z kanapy
Polsat News

Policja wyjaśnia co jest przyczyną urazu głowy u 10-miesięcznego chłopca, który trafił do gorzowskiego szpitala z jednego z mieszkań w Kostrzynie nad Odrą (Lubuskie). Do wyjaśnienia zatrzymano matkę i ojca dziecka - poinformował rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.

Rzecznik Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. Agnieszka Wiśniewska powiedziała, że stan chłopczyka jest dobry, ale z uwagi na uraz głowy wymaga on kilkudniowej obserwacji. Obecnie przebywa na oddziale chirurgii dziecięcej.

 

Chłopczyk został przywieziony do szpitala we wtorek wieczorem przez pogotowie, które wezwała jego 23-letnia matka. Kobieta mówiła, że urazy na głowie są wynikiem upadku z kanapy.

 

Pęknięta czaszka, blizny na ciele

 

Badania przeprowadzone w lecznicy wykazały, że dziecko ma pęknięcie na czaszce i blizny na ciele. Lekarze podejrzewając, że obrażenia mogą być następstwem znęcania się powiadomili o sprawie policję.

 

Maludy powiedział, że w środę rano, zaraz po zgłoszeniu ze szpitala, policjanci zatrzymali tam matkę, a w mieszkaniu w Kostrzynie nad Odrą 34-letniego konkubenta kobiety - ojca dziecka.

 

Policja bada sprawę

 

- Najbliższy czas to okres pracy śledczych, którzy pod nadzorem prokuratury będą wykonywać czynności procesowe. Na ten moment nikt jeszcze nie usłyszał zarzutów. Kompletujemy materiał dowodowy - powiedział rzecznik lubuskiej policji.

 

Z ustaleń policji wynika, że w zeszłym roku zatrzymana para, spodziewając się dziecka wróciła z Wielkiej Brytanii do kraju. Wobec rodziny nie była wszczęta procedura tzw. Niebieskiej Karty zakładanej w przypadkach podejrzeń o stosowanie przemocy domowej.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie