Zderzenie tramwajów w Gdańsku. Jedenaście osób poszkodowanych

Polska

Jedenaście osób zostało poszkodowanych wskutek zderzenia dwóch tramwajów, do którego doszło ok. godz. 9 we wtorek w Gdańsku na skrzyżowaniu ul. Mickiewicza z al. Hallera. Po godz. 11 ruch na skrzyżowaniu jest wznowiony. Wcześniej na miejscu pracują strażacy.

Jak poinformował dowódca jednostki ratowniczo-gaśniczej mł. bryg. Tomasz Czyż, wśród poszkodowanych są motorniczy tramwajów i dziewięć innych osób.

 

 

Rzecznik prasowa gdańskiej policji Aleksandra Siewert wyjaśniła, że jeden z pojazdów wjechał w bok drugiego tramwaju, tramwaje zderzyły się niemal czołowo. Skrzyżowanie, na którym doszło do zdarzenia jest nieprzejezdne: wstrzymano zarówno ruch tramwajów, jak i innych pojazdów.

 

Rzecznik prasowy pomorskiej straży pożarnej Łukasz Płusa podał, że na miejscu pracowały cztery zastępy straży pożarnej.

 

Matka z ośmiomiesięcznym dzieckiem nieprzyjęta w przychodni

 

Jak poinformowała reporterka Polsat News Anna Gonia-Kuc, na miejscu doszło do bulwersującej sytuacji. Matka z ośmiomiesięcznym dzieckiem tuż po zderzeniu udała się do pobliskiej przychodni.

 

W placówce powiedziano jej, że powinna wrócić na miejsce wypadku i tam oczekiwać na przyjazd karetki pogotowia. Kobiece odmówiono pomocy i musiała z powrotem udać się w pobliże torowiska.

 

Aleksandra Siewert potwierdziła w rozmowie z polsatnews.pl, że matka z ośmiomiesięcznym dzieckiem przebywa aktualnie w jednym z gdańskich szpitali.

 

PAP, Polsat News

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie