Rząd przyjął projekt tzw. ustawy wdrożeniowej. Większa dostępność funduszy UE

Polska
Rząd przyjął projekt tzw. ustawy wdrożeniowej. Większa dostępność funduszy UE
Pixabay.com/martaposemuckel

Większa dostępność środków z funduszy europejskich, ułatwienia i uproszczenia procedur - takie mają być efekty tzw. ustawy wdrożeniowej, której projekt rząd przyjął we wtorek.

- Te przepisy zmierzają m.in. do ograniczenia liczby dokumentów, które będą składane w ramach postępowań aplikacyjnych w ramach różnego rodzaju funduszy. Również przyspieszone są procedury, chociażby odwoławcze czy weryfikacji pewnych wniosków, wprowadzone są dodatkowe przepisy, które umożliwiają poprawę wniosku, zamiast jego natychmiastowego odrzucania - wskazał rzecznik rządu Rafał Bochenek na briefingu po posiedzeniu rządu.

 

Bochenek ocenił, że nowe rozwiązania ucieszą przedsiębiorców. - Na pewno to ucieszy wielu przedsiębiorców i wiele podmiotów, które chcą rozwijać swoją działalność gospodarczą w Polsce, w oparciu o środki unijne i z ich wykorzystaniem - powiedział.

 

Jak podkreślił Bochenek, projekt ustawy o zmianie ustawy o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020 (czyli tzw. ustawy wdrożeniowej) wpisuje się "w szerszą koncepcję rozwijania" przez rząd "polskiej gospodarki".

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie