Prokuratura bada sprawę płodu znalezionego w Złotowie

Polska
Prokuratura bada sprawę płodu znalezionego w Złotowie
Google Street View
Budynek Prokuratury Rejonowej w Złotowie

Prokuratura Rejonowa w Złotowie bada sprawę kilkumiesięcznego płodu, znalezionego na terenie tamtejszej przepompowni ścieków. Śledczy intensywne szukają też jego matki - poinformował we wtorek prokurator rejonowy Sebastian Drewicz.

W poniedziałek na terenie przepompowni ścieków w Złotowie (Wielkopolskie) ujawniono płód dziecka. Ze wstępnych ustaleń prokuratury wynika, że miał on ok. 4-5 miesięcy; dokładny wiek ma ustalić biegły.

 

- Trwają czynności mające na celu zweryfikowanie, w jakich okolicznościach płód znalazł się w tym miejscu. Sprawdzamy także, kto może być potencjalną matką, i w tym celu poleciliśmy przeprowadzić czynności m.in. w zakładach opieki zdrowotnej - powiedział Drewicz.

 

Przeprowadzona zostanie sekcja płodu

 

Postępowanie w tej sprawie prowadzone jest z art. 152 kk, czyli w kierunku aborcji. - Przepis ten mówi jednoznacznie, że kto za zgodą kobiety przerywa jej ciążę z naruszeniem przepisów ustawy, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3 - powiedział Drewicz. Nie wykluczył, iż na dalszym etapie postępowania ten artykuł zostanie zmieniony.

 

- Przeprowadzona zostanie sekcja płodu z udziałem patomorfologa i biegłego z zakresu ginekologii. Planowane jest także wykonanie badań genetycznych i toksykologicznych - dodał. Zaznaczył, że obecnie rozważanych jest wiele hipotez związanych ze sprawą, ale na tym etapie postępowania jest zbyt wcześnie, by powiedzieć o nich więcej.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie