Dzik siał popłoch wśród mieszkańców. Później zasnął w piaskownicy

Polska

Dzik pojawił się między blokami mieszkalnymi przy ul. Leśnej w Dąbrowie Górniczej. Po 6:00 policjanci otrzymali zgłoszenie o nim od zaniepokojonych przechodniów. Na miejsce wezwano firmę, która miała zająć się zwierzęciem, ale odyniec przechytrzył pracowników i uciekł do lasu.

Zwierzę chodziło między blokami przy ul. Leśnej, zmierzając w stronę osiedla Korczaka. Mundurowi, którzy otrzymali zgłoszenie od przechodniów, powiadomili Centrum Zarządzania Kryzysowego.

 

W asyście policjantów i strażaków zwierzę przeszło na dąbrowskie osiedle Korczaka. Tam dzik wszedł na plac zabaw i odpoczywał w piaskownicy na ogrodzonym placu zabaw między blokami nr 10 i 11.

 

Po 8:00 na miejsce przyjechała firma, która miała się zająć zwierzęciem. Dzik był sprytniejszy i uciekł pracownikom przez osiedle Staszic do lasów strzemieszyckich. Prawdopodobnie stamtąd przyszedł na ul. Leśną.

 

Policja przypomina, żeby nie lekceważyć spotkania z dzikiem. Są to drapieżniki, które mogą zaatakować w chwili zagrożenia. Jeśli dzik nas zauważy, najlepiej nie wykonywać gwałtownych ruchów i nie uciekać, ale spokojnie się oddalić. Zwierzęta te nie powinny być dokarmiane.

 

slaska.policja.gov.pl

 

polsatnews.pl

 

mta/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie