"Chaos intelektualny" vs. "Kompletna bzdura". O wspieraniu rodzin wielodzietnych w programie "Tak czy Nie"

Polska

Program "Aktywna rodzina" kontra rodzina 500+. Nowoczesna proponuje 3 tys. zł ulgi na każde dziecko rocznie. Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Bartosz Marczuk w programie "Tak czy Nie" zarzucił posłom Nowoczesnej, że ich propozycja uderzy w rodziny wielodzietne. Innego zdania była Paulina Hennig-Kloska z Nowoczesnej, która powiedziała, że to program 500+ nie spełnia swoich celów.

- Mnie uderza w tej propozycji kompletne nieprzygotowanie intelektualne, brak refleksji, czemu ma służyć ten program - powiedział Bartosz Marczuk.

 

Marczuk: uderzenie w wielodzietnych


Stwierdził, że ten program (proponowany przez Nowoczesną - red.) jest wyłącznie przygotowany ze względów politycznych. - Analizuję co tam w nim jest, są błędy merytoryczne, kompletny chaos intelektualny i wreszcie uderzenie w wielodzietnych - wyliczał wiceminister.


- Propozycja Nowoczesnej dotycząca 3 tysięcy złotych odpisu podatkowego intelektualnie zrywa z polityką prorodzinną i może uderzyć w najbardziej potrzebujących Polaków - uznał Marczuk.

 

Hennig-Kloska: równe podzielenie pieniędzy na dzieci 


- Pan minister kompletnie tego programu nie zna - przekonywała Paulina Hennig-Kloska z Nowoczesnej. Dodała, że właśnie mówienie o tym, że "500+ pobudza dzietność to kompletna bzdura".
 

- Nie zgadzamy się z kompletną niesprawiedliwością społeczną programu 500+, który mówi wyraźnie "jednemu dziecku daje 500 zł, innemu dziecku daje 0 zł" - powiedziała posłanka Nowoczesnej.


Wyjaśniała, że celem Nowoczesnej jest "równe podzielenie na dzieci pieniędzy w systemie".

 

Sonda programu "Tak czy Nie"

 

W naszej sondzie na stronie głównej portalu polsatnews.pl zadaliśmy pytanie: czy odliczenie podatkowe 3000 zł rocznie na dziecko jest lepsze niż 500+.

 

Większość uczestników sondy uznała, że propozycja Nowoczesnej jest lepsza - 64,5 proc. Przeciwnego zdania było 35,5 proc. głosujących.

 

Dotychczasowe odcinki programu "Tak czy Nie" można oglądać w zakładce "Nasze programy".

 

polsatnews.pl

luq/grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie