Ariana Grande wystąpi w niedzielę w Manchesterze. Obok niej m.in. Justin Bieber, Katy Perry i Pharell Williams

Świat
Ariana Grande wystąpi w niedzielę w Manchesterze. Obok niej m.in. Justin Bieber, Katy Perry i Pharell Williams
Flickr/lindsaydaniella/CC BY-ND 2.0

Amerykańska piosenkarka pop Ariana Grande wystąpi w niedzielę na specjalnym koncercie w Manchesterze poświęconym pamięci 22 ofiar zamachu, do którego doszło tam po jej występie w ubiegłym tygodniu. Na scenie dołączą do niej inni artyści, m.in. Justin Bieber.

O planach organizacji widowiska poinformowano we wtorek po południu, po wcześniejszej konsultacji z policją w Manchesterze w sprawie odpowiedniego zabezpieczenia wydarzenia oraz z rodzinami ofiar. Komisarz Ian Hopkins powiedział, że większość z nich "zdecydowanie poparła" plany.

 

Oprócz 23-letniej Grande, na scenie pojawią się czołowi wykonawcy światowej muzyki pop, m.in. Justin Bieber, Katy Perry, Pharell Williams, Miley Cyrus i Niall Horan z One Direction oraz brytyjskie zespoły Coldplay i pochodzący z Manchesteru Take That.

 

Zysk dla rodzin ofiar zamachu


Specjalny koncert, z którego całkowity zysk zostanie przekazany na fundusz "We Love Manchester" wspierający rodziny ofiar i rannych, odbędzie się na mieszczącym 50 tys. osób stadionie krykietowym Old Trafford Cricket Ground. Wydarzenie będzie również transmitowane w głównych kanałach telewizyjnych i radiowych BBC: BBC One i BBC Radio 1. Bilety trafią do otwartej sprzedaży w czwartek rano.

 

Pierwsze informacje o planowanym koncercie pojawiły się w ubiegłym tygodniu, kiedy Grande zapowiedziała w oświadczeniu, że "powróci do niewiarygodnie odważnego Manchesteru, by spędzić czas z fanami i dać koncert charytatywny ku czci ofiar i w celu zebrania pieniędzy dla ofiar i ich rodzin". Jak dodała, szczegóły występu "zostaną podane do wiadomości, gdy wszystko zostanie uzgodnione".

 

Plotkarski serwis internetowy TMZ informował wówczas, że manager gwiazdy, Scooter Braun, był w kontakcie "z niektórymi z największych nazwisk w przemyśle muzycznym".

 

W poniedziałek 22 maja wieczorem, po koncercie Grande, w Manchesterze doszło do ataku terrorystycznego, w którym zginęły co najmniej 22 osoby, a 119 zostało rannych. 50 osób wciąż przebywa w szpitalu, z czego 17 na oddziale intensywnej opieki medycznej.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie