25-letni Austriak miał zabijać rannych na Ukrainie. Został wydany stronie austriackiej

Polska
25-letni Austriak miał zabijać rannych na Ukrainie. Został wydany stronie austriackiej
Polsat News

25-letni Austriak, zatrzymany w kwietniu w Polsce w związku z podejrzeniem, iż miał zabijać rannych oraz więźniów, jako członek jednej z walczących grup na wschodniej Ukrainie, został przekazany stronie austriackiej - dowiedziała się we wtorek PAP.

Poszukiwany przez austriacki wymiar sprawiedliwości Benjamin F. został zatrzymany przez Straż Graniczną pod koniec kwietnia na terenie drogowego przejścia w Dorohusku, gdy próbował wyjechać z Polski na Ukrainę.

 

W poniedziałek Sąd Okręgowy w Lublinie zgodził się na wydanie mężczyzny stronie austriackiej w trybie Europejskiego Nakazu Aresztowania - poinformował we wtorek rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Lublinie Dariusz Abramowicz.

 

Zaostrzone przepisy dot. przekraczania granic


Jak dodał, jeszcze tego samego dnia służby austriackie odebrały mężczyznę na Lotnisku Chopina, skąd został przetransportowany do Austrii.

 

Jak podkreśla Straż Graniczna, zatrzymanie mężczyzny było możliwe dzięki kontrolom szczegółowym prowadzonym na granicy zewnętrznej Unii Europejskiej, gdzie od 7 kwietnia obowiązują zaostrzone przepisy dotyczące przekraczania granicy przez obywateli państw członkowskich UE. Każdy podróżny, który wjeżdża na terytorium strefy Schengen lub je opuszcza, musi być sprawdzany w krajowych i europejskich bazach danych.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie