Zatrzymano nielegalny transport odpadów z Wielkiej Brytanii

Polska
Zatrzymano nielegalny transport odpadów z Wielkiej Brytanii
WITD Poznań

Tira z odpadami prosto z Wielkiej Brytanii zatrzymali inspektorzy z leszczyńskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu. Zapisy w dokumentacji wskazywały na przewóz posegregowanych odpadów do recyclingu. Okazało się jednak, że pojazd nie poruszał się po zatwierdzonej trasie i nie zmierzał do punktu odzysku odpadów.

Tira na drodze krajowej nr 32 w Żodyniu (Wielkopolska) inspektorzy ITD zatrzymali w ubiegłym tygodniu. Kontrola ładowni ujawniła, że przewożone odpady nie były deklarowanymi tworzywami sztucznymi i gumą, przeznaczonymi do recyklingu, a niedopuszczonymi do przemieszczania zmieszanymi odpadami komunalnymi w ilości około 15 ton.


Ustalono, że odpady zostały do Polski nielegalnie przywiezione z Wielkiej Brytami. O nieprawidłowościach poinformowano Główny Inspektorat Ochrony Środowiska (GIOŚ) oraz policję.


Ciężarówka trafiła na parking strzeżony do czasu zakończenia postępowania wszczętego przez GIOŚ. Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego wszczął również postępowanie wobec przewoźnika.

 


polsatnews.pl

grz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie