W szkole pękła ściana głównego korytarza i część dachu. Do budynku nie wolno wchodzić

Polska

Uczniowie i nauczyciele ze szkoły podstawowej w Połchowie (woj. pomorskie) usłyszeli dźwięk pękającego betonu. Część osób relacjonuje, że lekko zatrzęsła się ziemia. Trzeba było ewakuować około 150 osób. Budynek chwilowo nie nadaje się do użytku.

Na zewnątrz budynku widoczna jest duża rysa. Przebiega przez całą ścianę głównego korytarza, która się osunęła. Pękła również część dachu.

 

Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną wypadku, do którego doszło w piątek, mogły być prace ziemne prowadzone w związku z rozbudową szkoły. - Prawdopodobnie spod budynku wydobyto zbyt duże zwały ziemi - relacjonuje reporter Polsat News Marcin Józefowicz.

 

Sprawą zajmuje się prokuratura w Pucku.

 

- Cała ściana popękała - mówi Polsat News Krzysztof Minga z Państwowej Straży Pożarnej, który uczestniczył w akcji. - Naszym zadaniem było zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz ewakuacja nauczycieli i dzieci. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Obyło się na strachu - relacjonuje.

 

 

 

Zarówno dyrektor szkoły, jak i wójt gminy Puck zapowiedzieli wystąpienie do kuratorium o skrócenie w placówce roku szkolnego. Jak podkreśla reporter Polsat News decyzja ma być znana we wtorek.

 

Polsat News  

kan/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie