Kolejne aresztowania w związku z zamachem w Manchesterze

Świat
Kolejne aresztowania w związku z zamachem w Manchesterze
PAP/EPA/Nigel Roddis

W Manchesterze aresztowano kolejne osoby w związku z zamachem terrorystycznym w tym mieście. Jak poinformowała w niedzielę policja, w dzielnicy Gorton zatrzymano 19-letniego mężczyznę. W poniedziałek brytyjski policja poinformowała z kolei na Twitterze, że zatrzymano także 23-latka.

Do tej pory w związku z zamachem policja zatrzymała 16 osób, z których dwie po przesłuchaniu zostały wypuszczone. Oprócz tego dwie osoby zatrzymano w Libii; zamachowiec Salman Abedi był Brytyjczykiem libijskiego pochodzenia.

 

Wieczorem 22 maja Abedi zdetonował bombę po koncercie amerykańskiej piosenkarki Ariany Grande w hali widowiskowo-sportowej Manchester Arena. Zginęły 22 osoby, w tym dwoje Polaków.

 

Minister spraw wewnętrznych Wielkiej Brytanii Amber Rudd oświadczyła w niedzielę, że poszukiwania osób podejrzanych w związku z atakiem trwają oraz że wspólnicy zamachowca mogą nadal przebywać na wolności. "Operacja (służb) jest w dalszym ciągu prowadzona na najwyższych obrotach" - podkreśliła szefowa MSW.

 

W sobotę rząd ogłosił, że najwyższy, piąty ("krytyczny") poziom zagrożenia terrorystycznego w kraju, ogłoszony dzień po zamachu w Manchesterze, został obniżony do czwartego, "poważnego". Oznacza to, że kolejny atak terrorystyczny w Wielkiej Brytanii uważany jest za "wysoce prawdopodobny", a nie - jak wcześniej - "możliwy w dowolnym momencie".

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie