Kierwiński: prokuratura powinna zabrać głos ws. ekshumacji gen. Kwiatkowskiego

Polska
Kierwiński: prokuratura powinna zabrać głos ws. ekshumacji gen. Kwiatkowskiego
Polsat News

Prokuratura powinna zabrać głos ws. ekshumacji gen. Bronisława Kwiatkowskiego; w tego typu sprawach lepiej, żebyśmy opierali się na wiedzy - tak doniesienia medialne dot. wyników ekshumacji generała skomentował poseł PO Marcin Kierwiński.

Wyniki ekshumacji gen. Bronisława Kwiatkowskiego, który zginął w katastrofie w Smoleńsku, ujawnił w poniedziałkowym wydaniu dziennik "Fakt". Według gazety, w trumnie wojskowego znaleziono szczątki siedmiu innych osób

 

Kierwiński w poniedziałek ocenił, że tego typu informacje będzie można skomentować dopiero, kiedy zostaną oficjalne potwierdzone przez prokuraturę.

 

- Od pierwszej ekshumacji mija już ponad pół roku, bo przecież pierwsza to listopad, nie mamy żadnych informacji na temat wyników, pojawiają się natomiast kolejne doniesienie medialne. Dobrze by było, gdyby prokuratura w tej sprawie zabrała głos i jeżeli są wycieki z prokuratury, żeby prokuratura odniosła się do tego, czy są to informacje prawdziwe czy nie - podkreślił poseł PO.

 

"To jest zbyt poważna sprawa"

 

- To jest zbyt poważna sprawa, zbyt bolesna przede wszystkim dla rodzin katastrofy smoleńskiej, żeby w tej sprawie gdybać. Mam nadzieję, że prokuratura w tej sprawie zabierze głos, powinna zabrać głos - dodał. Kierwiński podkreślił, że "w tego typu delikatnych sprawach" lepiej, żebyśmy opierali się na wiedzy, którą powinna przekazać prokuratura.

 

- Te sprawy są bardzo delikatne, niedobrze by było, gdyby dodatkowa polityka i dodatkowe emocje na niepotwierdzonych informacjach były budowane - zaznaczył.

 

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie rządowego samolotu Tu-154M w Smoleńsku zginęło 96 osób - w tym prezydent Lech Kaczyński i jego żona Maria.

 

PAP

pam/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie