"Firma produkująca ellaOne produkowała Cyklon B". W "Tak czy Nie" o pigułce "dzień po"

Polska

Tabletka "dzień po" po decyzji posłów będzie wyłącznie na receptę. Kaja Godek z Fundacji Życie i Rodzina powiedziała w programie "Tak czy Nie", że firma produkująca pigułkę ellaOne wywodzi się z firmy, która produkowała Cyklon B. Paulina Piechna-Więckiewicz z Inicjatywy Polska nazwała takie porównanie absurdalnym i dodała, że Ministerstwo Zdrowia chce etapami ograniczać prawa kobiet.

- Była sobie firma w Niemczech, która produkowała Cyklon B i tym Cyklonem B na masową skalę zabijano ludzi. Dzisiaj jest firma, która wywodzi się z tej firmy, i ta firma produkuje również środek do zabijania ludzi - stwierdziła Godek. Wyjaśniła, że niemiecki producent Cyklonu B, przekształcił się i obecnie jest firmą, która produkuje pigułkę ellaOne.


"Granie na najpodlejszych emocjach"


- Porównywała pani środek dopuszczany do obrotu na terenie Unii Europejskiej do Cyklonu B i absolutnie to pani nie przeszkadzało. W absurdalności tego porównania, w straszeniu ludzi, w graniu na najpodlejszych emocjach, bo używaniu argumentu ad hitlerum, ad obozy koncentracyjne ten, który używa tego argumentu, zawsze przegrywa w dyskusji - odpowiedziała jej Piechna-Więckiewicz.


Jej zdaniem, ministerstwo zdrowia chce zabronić tej tabletki "żeby właśnie to był wstęp do odebrania etapami kolejnych praw kobiet do decydowania o własnej rozrodczości". - To jest wstęp do zaostrzenia prawa - dodała.

 

Sonda programu "Tak czy Nie"

 

Na stronie głównej polsatnews.pl zamieściliśmy sondę z pytaniem "czy pigułka »dzień po« powinna być na receptę?". 76,6 proc. głosujących odpowiedziało "nie". Przeciwnego zdania było 23,4 proc. biorących udział w sondzie.

 

Wszystkie dotychczasowe odcinki "Tak czy Nie" można oglądać w zakładce "Nasze programy".

 

polsatnews.pl

paw/luq/prz/grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie