Chcieli sobie zrobić zdjęcia. Przez przypadek przekroczyli granicę

Polska
Chcieli sobie zrobić zdjęcia. Przez przypadek przekroczyli granicę
Straż Graniczna

Trzech obywateli Holandii zatrzymali w miniony weekend funkcjonariusze z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Mężczyźni weszli na pas drogi granicznej, by zrobić sobie zdjęcia, a przez nieuwagę nielegalnie przekroczyli granicę z Ukrainą.

Holendrzy,  w wieku 44, 39 i 21 lat, byli członkami 17-osobowej grupy rowerzystów, która w sobotę przyjechała w rejon ochraniany przez funkcjonariuszy z placówki Straży Granicznej w Hermanowicach. Turyści chcieli zobaczyć jak wygląda tzw. polsko-ukraińska zielona granica i zrobić zdjęcia.


Trzech cudzoziemców, pomimo specjalnych tablic zakazujących wstępu, postanowiło wejść na pas drogi granicznej. Za popełnione wykroczenie zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości po 150 złotych.

 

Selfie ze słupem granicznym


Zdjęcie z ukraińskim słupem granicznym chciał w niedzielę zrobić sobie również 31-letni Polak. Mieszkaniec województwa lubelskiego funkcjonariuszom z placówki SG w Wetlinie (Bieszczady) próbował tłumaczyć, że nie wiedział gdzie jest granica, pomimo że ją przekroczył tuż przy słupach granicznych. Za nielegalne przekroczenie granicy został ukarany mandatem karnym w wysokości 50 złotych.


polsatnews.pl

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie