Ukraina: ostrzelano szkołę i szpital. Ranni cywile

Świat
Ukraina: ostrzelano szkołę i szpital. Ranni cywile
Reuters

Osiem osób cywilnych zostało rannych w wyniku ostrzału miasta Krasnohoriwka na zachód od zajętego przez separatystów Doniecka, na wschodzie Ukrainy - poinformowało w niedzielę ministerstwo obrony w Kijowie. Pociski rakietowe uszkodziły m.in. szkołę i szpital.

Wspierani przez Kreml rebelianci zaatakowali miasto po godzinie 5:00 czasu polskiego, używając do tego zakazanych przez mińskie porozumienia w sprawie Donbasu systemów rakietowych. Według resortu obrony Ukrainy ostrzał trwał dwie i pół godziny.

 

Pociski uszkodziły osiem domów, szkołę i szpital. - Wybuchło kilka pożarów, które udało się ugasić. Według wstępnych informacji ośmioro mieszkańców Krasnohoriwki zostało rannych bądź odniosło obrażenia - poinformował na konferencji prasowej przedstawiciel ministerstwa obrony Ołeksandr Motuzianyk.

 

Tysiące ofiar konfliktu

 

Konflikt między ukraińskimi siłami rządowymi a prorosyjskimi separatystami w Donbasie trwa już ponad trzy lata. Jego bilans to około 10 tysięcy zabitych ludzi. Według Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie tylko od początku bieżącego roku w Donbasie zginęło 44, a rannych zostało 181 cywilów.

 

Od 1 kwietnia na wschodzie Ukrainy formalnie obowiązuje rozejm, jednak jest on nieustannie naruszany.

 

PAP

paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie