Kaczyński: kwestia zrównoważonego rozwoju jest dla nas priorytetowa

Polska
Kaczyński: kwestia zrównoważonego rozwoju jest dla nas priorytetowa
PAP/Darek Delmanowicz

Prezes Prawa i Sprawiedliwości powiedział dziennikarzom, że kwestia zrównoważonego rozwoju jest priorytetowa i "będzie priorytetowa w dalszej perspektywie gospodarczej". Kaczyński uczestniczył w niedzielę w wyjazdowym posiedzeniu klubu PiS w Strachocinie (Podkarpackie).

Lider PiS powiedział dziennikarzom, że kwestia zrównoważonego rozwoju ma dwa wymiary: "ten ogólnopolski - taki, który ma doprowadzić do wyrównania między dużymi regionami, takimi jak na przykład Podkarpacie i Dolny Śląsk. Ma to też aspekt inny, wewnątrz poszczególnych regionów - chcemy uniknąć tej sytuacji, która się zdarza, także na Podkarpaciu, że stolica bierze najwięcej; czasami jest jeszcze jakieś uprzywilejowane miasto, a inni otrzymują mniej" - zaznaczył Kaczyński.

 

"Nie chcemy, aby miasta się wyludniały"

 

Prezes PiS zapowiedział, że jego ugrupowanie będzie dążyć do tego, aby Polacy mogli "żyć z szansami w każdym miejscu w Polsce", a to zapewni zrównoważony rozwój.

 

- Nie chcemy, aby żadne miasto w Polsce czy region wyludniały się. Nie zależy nam na koncentracji w kilku miejscach w Polsce rozwoju siły, gospodarczej pomyślności obywateli. Chcemy, aby Polacy byli narodem spójnym także dlatego, że ma realne równe prawa nie tylko deklarowane, ale także te, które odnoszą się do codzienności i są na co dzień najważniejsze - stwierdził lider PiS.

 

"Komorowskiego nie warto komentować"

 

Pytany o komentarz do słów b. prezydenta Bronisława Komorowskiego na temat wystąpienia premier Beaty Szydło Kaczyński odpowiedział, że "pana Komorowskiego już dawno nie warto komentować".

 

- To jest przebiegający od wielu lat taki proces degradacji. Smutny, ale z tym może walczyć tylko sam pan Komorowski - dodał Kaczyński.

 

Komorowski skomentował ostatnie sejmowe wystąpienie premier Beaty Szydło słowami: "To podlizywanie się najgorszej części własnych wyborców" - ocenił.

 

Premier zadeklarowała w swoim wystąpieniu m.in., że Polska w sprawie uchodźców nie zgodzi się na żadne "szantaże ze strony Unii Europejskiej". - Nie będziemy uczestniczyć w szaleństwie brukselskich elit - dodała.

 

PAP

paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie