Jajko Kinder trafi do sklepów w USA. Wcześniej było zakazane

Biznes
Jajko Kinder trafi do sklepów w USA. Wcześniej było zakazane
16912 Rhiannon/Wikimedia Commons/CC-BY-2.0

Czekoladowe Jajko Kinder pojawi się w sprzedaży w Stanach Zjednoczonych w 2018 roku. Nie będzie to jednak Kinder Surprise, nazywane w Polsce jajkiem z niespodzianką, ale podobny produkt firmy Ferrero, Kinder Joy. Dotychczas jajka z niespodzianką nie były dostępne w sprzedaży w Stanach Zjednoczonych ze względu na obostrzenia prawne.

O planowanym podboju amerykańskiego rynku rzeczniczka włoskiej firmy Ferrero poinformowała na targach Sweet and Snacks w Chicago.

 

Przepis z niespodzianką

 

Czekoladowe jajka z niespodzianką są zakazane w Stanach Zjednoczonych na podstawie regulacji amerykańskiej Agencji Żywności i Leków oraz Komisji ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich.

 

Według urzędów małe zabawki ukryte w czekoladowych jajkach mogą być połknięte przez dzieci. Dlatego amerykańskie przepisy zabraniają umieszczania przedmiotów wewnątrz produktów spożywczych. 

 

Z tego powodu w amerykańskich sklepach wciąż nie będzie dostępne tzw. jajko z niespodzianką. Pojawi się za to podobny produkt włoskiej firmy - Kinder Joy, składający się z dwóch oddzielnych części, zabezpieczonych folią. Jedna z nich zawiera czekoladowy krem z wafelkami, a druga jedynie zabawkę. Jest to zgodne z amerykańskimi regulacjami.

 

Konfiskata na granicy z Kanadą

 

Chociaż jajka z niespodzianką są oficjalnie zakazane w Stanach Zjednoczonych, nietrudno znaleźć je na czarnym rynku. Są też jednym z produktów konfiskowanym na granicy, ponieważ ich amatorzy przywożą je z Kanady, gdzie są legalne.

 

Według firmy Ferrero, jajka z niespodzianką Kinder Surprise najlepiej sprzedają się w Rosji, w Niemczech i w Wielkiej Brytanii. Z kolei Kinder Joy najczęściej kupują konsumenci w Indiach, w Chinach i w Korei Południowej.

 

CNN Money, polsatnews.pl

 

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie