Dachowanie samochodu i śmierć pasażera. Kierowca uciekł z miejsca wypadku

Polska
Dachowanie samochodu i śmierć pasażera. Kierowca uciekł z miejsca wypadku
PAP/Tomasz Wojtasik

Jedna osoba nie żyje, a dwie trafiły do szpitala w wyniku wypadku drogowego, do którego doszło w nocy z soboty na niedzielę w miejscowości Pardalin koło Jankowa Przygodzkiego (powiat ostrowski, woj. wielkopolskie). Kierowca uciekł z miejsca wypadku, ale został już zatrzymany. Był nietrzeźwy.

O dachowaniu samochodu ostrowska policja dowiedziała się o 22.30 w sobotę.

 

- Na miejscu zdarzenia okazało się, że kierowca Renault Megane podczas jazdy nie zapanował nad samochodem na łuku drogi, w wyniku czego zjechał na pobocze i dachował - powiedziała rzeczniczka ostrowskiej policji Małgorzata Łusiak.

 

Na miejscu zginął 33-letni pasażer.

 

1,5 promila we krwi

 

- Kierowca uciekł z miejsca wypadku, ale policji udało się go zatrzymać - poinformowała rzeczniczka. Samochodem kierował 25-latek, u którego badanie alkomatem wykazało 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

 

Pozostali pasażerowie: 34-latek i 22-letnia kobieta zostali przewiezieni do ostrowskiego szpitala. Wszyscy pasażerowie byli pod wpływem alkoholu.

 

- Oboje trafili do szpitala z poważnymi urazami głowy i znajdują się na oddziale chirurgii ogólnej. Na razie trwają badania pacjentów w celu zdiagnozowania wszystkich obrażeń. Kierowca nie doznał obrażeń wymagających hospitalizacji - powiedziała rzeczniczka ostrowskiego szpitala Anna Pawlaczyk. Uczestnicy wypadku to mieszkańcy powiatu ostrowskiego.

 

PAP

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie