"To był historyczny tydzień". Trump podsumował swoją pierwszą zagraniczną podróż

Świat
"To był historyczny tydzień". Trump podsumował swoją pierwszą zagraniczną podróż
PAP/EPA/FLAVIO LO SCALZO

Prezydent USA Donald Trump na zakończenie swej pierwszej zagranicznej podróży powiedział w sobotę tuż przed odlotem z bazy wojskowej na Sycylii, że to był "historyczny tydzień". - Wzmocniliśmy relacje z naszymi sojusznikami - mówił amerykańskim żołnierzom.

Zwracając się w bazie lotniczej Sigonella do grupy stacjonujących w Europie żołnierzy USA Trump podsumował też zakończony w Taorminie szczyt G7, w którym brał udział.

 

- Na szczycie G7 apelowałem do wszystkich o większe bezpieczeństwo w dziedzinie imigracji, by chronić naszych obywateli - mówił prezydent USA. - Wystosowałem także apel o większy wzrost ekonomiczny i bardziej sprawiedliwy handel - dodał.

 

Trump podziękował Włochom i innym sojusznikom z NATO za wkład walkę z terroryzmem. - Wygramy - zapewnił.

 

"To najlepsza reprezentantka naszego kraju"

 

Amerykański prezydent mówił także, że zainspirowało go "wielkie piękno" bazyliki świętego Piotra oraz rozmowa z papieżem Franciszkiem.

 

Wygłosił słowa pochwały na cześć towarzyszącej mu w podróży żony Melanii. - To najlepsza reprezentantka naszego kraju - powiedział.

 

Z bazy Sigonella Air Force One z Donaldem Trumpem i jego żoną odleciał do USA.

 

W czasie swej podróży amerykański prezydent odwiedził Arabię Saudyjską, Izrael, Autonomię Palestyńską, był na szczycie NATO w Brukseli oraz w Watykanie i we Włoszech.

 

PAP

dk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze