Ziobro powołał Radę Społeczną przy komisji weryfikacyjnej. "To bardzo ważny organ"

Polska
Ziobro powołał Radę Społeczną przy komisji weryfikacyjnej. "To bardzo ważny organ"
Polsat News

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro powołał w piątek 9-osobową Radę Społeczną przy komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji. To bardzo ważny organ, który będzie odgrywać istotną rolę w ramach pracy komisji - powiedział Ziobro.

- W skład Rady Społecznej wchodzą przedstawiciele organizacji społecznych, którzy na przestrzeni ostatni lat odgrywali bardzo ważną rolę w procesie domagania się elementarnej przyzwoitości w przestrzeganiu prawa przez władze Warszawy, przez poszczególnych instytucji państwa polskiego, które w tej sprawie mają wiele zaniechań na sumieniu - powiedział Ziobro

 

Dodał, że te organizacje realnie wspierały konkretne osoby, które stawały się ofiarami "dzikiej, bezwzględnej prywatyzacji".

 

Komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji w stolicy

 

Ustawa powołująca komisję weryfikacyjną ds. reprywatyzacji w stolicy weszła w życie 5 maja. Zgodnie z nią, komisja weryfikacyjna będzie mogła np. utrzymać w mocy decyzję reprywatyzacyjną (uznać słuszność zwrotu nieruchomości), albo uchylić ją i podjąć decyzję merytoryczną, która pozwoli odebrać bezprawnie pozyskaną nieruchomość.

 

Sejm wybrał w czwartek siedmiu członków komisji. Nie wybrano ósmego kandydata - zgłoszonego przez Nowoczesną, posła Jerzego Meysztowicza. Jak powiedział wówczas przewodniczący komisji weryfikacyjnej Patryk Jaki. komisja będzie pracować bez przedstawiciela Nowoczesnej do czasu jego wyboru, który powinien nastąpić jak najszybciej.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie