Zamieszanie wokół koncertu w Kielcach, który ma zastąpić festiwal w Opolu. "Przekazano mi złe informacje"

Polska
Zamieszanie wokół koncertu w Kielcach, który ma zastąpić festiwal w Opolu. "Przekazano mi złe informacje"
Polsat News

- Nie będzie koncertów TVP w Kielcach w dniach 9-11 czerwca - przekazał portalowi Wirtualnemedia.pl członek zarządu Telewizji Polskiej Maciej Stanecki. Po kilkunastu minutach jednak wycofał te słowa, tłumacząc, że przekazano mu złe informacje. Według nieoficjalnych doniesień, TVP ma podpisaną tylko jedną umowę - na występ Jana Pietrzaka.

Początkowo portal Wirtualnemedia.pl poinformował, że TVP zrezygnowała z organizacji w czerwcu koncertu nie tylko w Kielcach, ale w jakimkolwiek innym mieście. Pod uwagę miała być brana organizacji imprezy jesienią.


Władze TVP miały także wciąż rozważać współpracę z Opolem. - Nadal mamy wyciągniętą rękę do władz miasta, mimo że ich ostatnie działania mocno nam zaszkodziły – poinformował Wirtualnemedia.pl jeden z menadżerów.


Na decyzji o odwołaniu koncertów miał zaważyć brak czasu. Artyści, którym TVP proponowała występ w Kielcach, mieli już zaplanowane koncerty. Część z nich miała być także niechętna występom na organizowanym przez TVP koncercie przez kontrowersje związane z organizacją festiwalu w Opolu.

 

"Będzie koncert TVP w Kielcach"

 

Portal Wirtualnemedia.pl po kilkunastu minutach od opublikowania informacji o odwołanym koncercie w Kielcach podał jednak, że Stanecki wycofał się ze swoich słów. - Będzie koncert TVP w Kielcach - przekazał portalowi. Nie chciał jednak ujawniać, ile koncertów w weekend 9-11 czerwca pokaże TVP1.

 

Według nieoficjalnych informacji jedynym zakontraktowanym artystą jest Jan Pietrzak. W występów zrezygnowali także wykonawcy z koncertu Debiuty.


Koncert w Kielcach


- "Koncert Polskiej Piosenki” zorganizuje wspólnie z Telewizją Polską samorząd Kielc - poinformował w piątek wiceprezydent miasta Andrzej Sygut. Podkreślił, że nie będzie to "festiwal, a koncert". - Kielce nie zamierzają konkurować z Opolem - dodał wiceprezydent.


Organizacja imprezy w Kielcach była skutkiem wypowiedzenia w poniedziałek przez władze Opola umowy TVP o współorganizacji 54. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. Impreza miała się rozpocząć 9 czerwca. W odpowiedzi na decyzję miasta władze Telewizji Polskiej zapowiedziały organizację festiwalu w innym miejscu.

 

Wirtualnemedia.pl, polsatnews.pl

 

prz/luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze