Rozenek o PiS: przyszli zdemolować państwo, są najbardziej antypolskim rządem, jaki był kiedykolwiek

Polska

- Rząd PiS nie zreformuje policji. To tak, jakby prosić pirata drogowego o to, żeby naprawił kodeks drogowy - powiedział w programie "Tak czy Nie" Andrzej Rozenek (Biało-Czerwoni). Z kolei Artur Zawisza (Stowarzyszenie Chrześcijańsko-Narodowe) stwierdził, że ostatnie dymisje w policji są uzasadnione, ale spóźnione co najmniej o rok.

Rozmowa w programie toczyła się wokół pytania o to, czy powinna zostać powołana komisja śledcza ds. wyjaśnienia okoliczności śmierci na komisariacie we Wrocławiu Igora Stachowiaka. W związku z tą sprawą doszło do dymisji w dolnośląskiej policji. Odwołano m.in. komendanta wojewódzkiego i jego zastępcę.

 

Powinien podać się do dymisji

 

- Dymisje w policji są uzasadnione, tylko co najmniej rok spóźnione - stwierdziła Artur Zawisza. Jego zdaniem minister Jarosław Zieliński powinien podać się do dymisji. - Nawet, jeżeli nie ponosi bezpośrednio winy, to są to kanony tzw. odpowiedzialności politycznej. W takiej sytuacji - chciał nie chciał - podaje się do dymisji - powiedział Zawisza.

 

Dodał, że jest sceptyczny, co do postulatu powołania komisji śledczej. - Myślę, że działania prokuratury powinny być zdecydowane, konkretne i przynoszące rezultaty - ocenił.

 

"Przyszli zdemolować państwo"

 

Andrzej Rozenek także ocenił, że minister powinien odejść, ale - jego zdaniem - do takiej sytuacji nigdy nie dojdzie. - Ta opcja polityczna się nie poczuwa do niczego. Oni przyszli zdemolować państwo, są najbardziej antypolskim rządem, jaki był kiedykolwiek - powiedział.

 

Ocenił, że polska policja powinna być lepiej opłacana i lepiej wyszkolona.

 

- Policja wymaga reformy, ale tej reformy nie zrobimy z politykami, którzy sami od siebie nie zaczną, nie zaczną szanować prawa - stwierdził.

 

Zdaniem Rozenka obecny rząd na pewno nie zreformuje policji. - To tak, jakby prosić pirata drogowego o to, żeby naprawił kodeks drogowy. Nie zrobią tego, bo oni są sami zepsuci i sami niszczą prawo, więc jak mają naprawić policję - powiedział.

 

Wyniki sondy

 

W sondzie programu "Tak czy Nie" na stronie głównej polsatnews.pl zadaliśmy pytanie: "czy okoliczności śmierci Igora Stachowiaka powinna zbadać komisja śledcza?".

 

Twierdzącej odpowiedzi udzieliło 63,3 proc. głosujących, na "nie" było 36,7 proc.

 

Wszystkie odcinki programu "Tak czy Nie" dostępne są tutaj.

 

polsatnews.pl

hlk/paw/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie