Stołeczni policjanci rozbili grupę handlującą narkotykami

Polska

Sześć osób zatrzymanych oraz zabezpieczone ponad 10 kg amfetaminy, 400 g kokainy, 50 g heroiny oraz fałszywe dowody osobiste - to wynik działań stołecznych policjantów z wydziału do walki z przestępczością narkotykową - podano w piątek rano.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli już w prokuraturze okręgowej w Warszawie zarzuty i zostali tymczasowo aresztowani przez sąd. Za zarzucone im przestępstwa grozi kara do 12 lat więzienia.

 

- Policjanci ze stołecznego wydziału do walki z przestępczością narkotykową ustalili, że grupa osób może zajmować się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Z informacji funkcjonariuszy wynikało, że na warszawski rynek trafia amfetamina, kokaina i heroina, a z procederu tego uczyniono stałe źródło dochodu - powiedział Piotr Świstak z sekcji prasowej komendy stołecznej policji.

 

W wyniku działań operacyjnych, w ręce policjantów na terenie powiatu łódzkiego trafiło dwóch mężczyzn. 35-letni Marek R. oraz 31-letni Tomasz R. zostali zatrzymani podczas próby wprowadzenia do obrotu blisko 3 kg amfetaminy, funkcjonariusze zabezpieczyli przy nich ponad 28 tys. zł.

 

Sprawa ma charakter rozwojowy  

 

Następnie w Warszawie policjanci udaremnili kolejną narkotykową transakcję, podczas której przejęli prawie 2 kg amfetaminy oraz 16 tys. zł., a w ich ręce trafił 37-letni Emil K.

 

W związku z prowadzonymi działaniami, zatrzymano także 24-letniego Bartłomieja Sz., 28-letnią Magdalenę K. oraz 33-letniego Marcina K. W miejscach ich zamieszkania policjanci ujawnili elementy umundurowania policyjnego, sfałszowane dowody osobiste, trzy rewolwery hukowe oraz dokumentację finansową.

 

W akcji zatrzymywania brali udział policjanci z samodzielnego oddziału antyterrorystycznego w Warszawie. Łącznie w sprawie zabezpieczono ponad 10 kilogramów amfetaminy, blisko 400 gramów heroiny oraz ponad 50 gramów kokainy.

 

Sprawa prowadzona jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie i ma charakter rozwojowy - podała policja.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie