Szczerski: szczyt Trójkąta Weimarskiego zapewne w sierpniu we Francji

Świat
Szczerski: szczyt Trójkąta Weimarskiego zapewne w sierpniu we Francji
PAP/Jacek Turczyk

Szczyt Trójkąta Weimarskiego na najwyższym szczeblu odbędzie się prawdopodobnie pod koniec sierpnia we Francji - poinformował w czwartek w Brukseli szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. Ostatnie spotkanie Trójkąta Weimarskiego na najwyższym szczeblu odbyło się w 2011 r. w Warszawie.

Powiedział, że prezydent Andrzej Duda, prezydent Francji Emmanuel Macron i kanclerz Niemiec Angela Merkel spotkali się w czwartek na marginesie spotkania przywódców państw Sojuszu Północnoatlantyckiego.

 

Jak mówił, przywódcy ustalili, że prezydent Macron zaprosi na spotkanie Trójkąta Weimarskiego do Francji, a proponowana data to koniec sierpnia.

 

Ostatnie spotkanie sześć lat temu

 

Ostatnie spotkanie Trójkąta Weimarskiego na najwyższym szczeblu odbyło się w 2011 r. w Warszawie z udziałem: prezydenta Polski Bronisława Komorowskiego, Francji Nicolasa Sarkozy'ego i niemieckiej kanclerz Merkel.

 

Przywódcy państw Trójkąta Weimarskiego spotkali się także w 2013 r. w Warszawie przy okazji spotkania w formacie Grupa Wyszehradzka (Polska, Czechy, Węgry i Słowacja) plus Trójkąt Weimarski.

 

Trójkąt Weimarski został powołany przez ministrów spraw zagranicznych w 1991 r. w celu rozwoju współpracy między Polską, Niemcami i Francją.

 

PAP

paw/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze