Śmierć 19-letniego piłkarza. Policja publikuje nowe zdjęcia poszukiwanego Dariusza Nożownika

Polska
Śmierć 19-letniego piłkarza. Policja publikuje nowe zdjęcia poszukiwanego Dariusza Nożownika
KWP Katowice

Śląska policja opublikowała zdjęcia Dariusza Nożownika, za którym rozesłano list gończy. Mężczyzna jest podejrzany o zabicie 19-letniego byłego piłkarza GKS-u oraz usiłowanie zabójstwa jego ojca.

Do zakończonego śmiercią nastolatka starcia doszło 21 sierpnia ubiegłego roku ok. godz. 5 rano na ul. 3 Maja w Katowicach, w pobliżu dworca PKP.

 

19-letni Dominik szedł z ojcem i kilkoma osobami. Między nimi a spotkana po drodze grupą kilku młodych ludzi doszło do wymiany zdań, a następnie do bójki. Dominik, któremu zadano ciosy nożem, zmarł po przewiezieniu do szpitala. Miał dwie rany kłute w okolicy klatki piersiowej.


W tej sprawie sześć osób podejrzanych jest o udział w bójce ze skutkiem śmiertelnym, jedna - o posiadanie narkotyków.

 

Dwaj poszukiwani zgłosili się sami

 

Sprawa ojca nastolatka została wyłączona do odrębnego postępowania - nie może on być w jednym śledztwie zarówno podejrzanym, jak i pokrzywdzonym.

 

W śledztwie prowadzonym  przez Prokuraturę Okręgową w Katowicach zarzuty usłyszało już czterech mężczyzn. Dwaj poszukiwani uczestnicy tragicznej bójki, po publikacjach ich wizerunków w mediach, sami zgłosili się do Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.


Za poszukiwanym Dariuszem Nożownikiem prokuratura wydała w listopadzie ubiegłego roku list gończy. Podano do publicznej wiadomości nazwisko i wizerunek poszukiwanego.

 

polsatnews.pl

grz/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie