Pomoc wojewody dla rodziny ofiar ataku w Manchesterze

Polska
Pomoc wojewody dla rodziny ofiar ataku w Manchesterze
PAP/Marcin Bielecki

Wojewoda Krzysztof Kozłowski zadeklarował pomoc w organizacji pochówku małżeństwa z Darłowa, które zginęło podczas ataku w Manchesterze - poinformował w czwartek Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki. Rodzinie zmarłych została udzielona opieka oraz wsparcie psychologiczne.

Jak poinformowało centrum prasowe Urzędu Wojewódzkiego "na polecenie prezes Rady Ministrów Beaty Szydło służby podległe wojewodzie zachodniopomorskiemu są w stałym kontakcie z obiema rodzinami małżeństwa zmarłego w zamachu terrorystycznym".

 

Opiekę i wsparcie psychologiczne zapewniły władze Darłowa oraz powiatu sławieńskiego oraz funkcjonariusze policji.

 

Wojewoda zapewnił, że zostanie udzielona wszelka pomoc w organizacji pochówku zmarłych, kiedy rodzina podejmie decyzję co do miejsca i formy pogrzebu. Władze rozważają również udzielenie im pomocy finansowej.

 

Flagi w Darłowie opuszczone do połowy masztów

 

Dwie córki tragicznie zmarłego małżeństwa, które przebywają w Manchesterze są otoczone polską opieką konsularną.

 

Rodzina Klisów wyemigrowała z Polski do Wielkiej Brytanii kilka lat temu. Mieszkali w York, 115 km od Manchesteru.

 

Na rynku w Darłowie mieszkańcy składają kwiaty i znicze przed zdjęciem tragicznie zmarłego małżeństwa. Flagi przed Urzędem Miasta zostały opuszczone do połowy masztów.

 

W poniedziałek wieczorem w Manchesterze doszło do ataku terrorystycznego, w którym zginęły co najmniej 22 osoby, a 119 zostało rannych. Na miejscu zdarzenia śmierć poniosło małżeństwo - Angelika i Marcin Klis pochodzący z Darłowa (Zachodniopomorskie); jeden obywatel Polski został ciężko ranny. Do wybuchu bomby podłożonej przez terrorystę samobójcę doszło po koncercie amerykańskiej piosenkarki Ariany Grande w mieszczącej 21 tys. osób hali widowiskowo-sportowej Manchester Arena.

 

PAP

 

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie