Policjanci próbowali zatrzymać samochód, jeden z nich śmiertelnie postrzelił kierowcę. Są zarzuty

Polska
Policjanci próbowali zatrzymać samochód, jeden z nich śmiertelnie postrzelił kierowcę. Są zarzuty

Policjanci, biorący udział w sierpniu ub.r. w interwencji w Szczecinie, podczas której jeden z nich śmiertelnie postrzelił kierowcę samochodu osobowego usłyszeli w czwartek prokuratorskie zarzuty. Jeden z podejrzanych funkcjonariuszy usłyszał zarzut przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków - powiedziała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Joanna Biranowska-Sochalska.

Drugi z policjantów, podejrzany w tej sprawie, usłyszał zarzut przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków, a nadto zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci poprzez niewłaściwe użycie broni służbowej i oddanie strzału w kierunku kierującego Seatem Ibizą, w wyniku czego pokrzywdzony zmarł - dodała Biranowska-Sochalska.

 

Rzecznik poinformowała także, że prokurator zastosował wobec podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego, zakazu opuszczania kraju, zakazu kontaktowania oraz zawieszenia w czynnościach służbowych.

 

Kierowca zaczął uciekać

 

- Śledczy nie udzielają więcej informacji w tej sprawie ze względu na dobro postępowania, które nadal trwa - zastrzegła Biranowska-Sochalska.

 

W sierpniu 2016 r., podejrzani policjanci próbowali zatrzymać do kontroli samochód, którym poruszał się 22-letni mężczyzna. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli w pościg za nim; jeden z policjantów jechał radiowozem, a drugi ruszył pieszo.

 

Jeden z funkcjonariuszy odnalazł pojazd. Wtedy mężczyzna ruszył i potrącił policjanta. Potrącony miał najpierw oddać strzał ostrzegawczy, a później strzelić w kierunku pojazdu. W wyniku postrzału kierowca zmarł na miejscu.

 

Kierowca, który zginął był notowany za przestępstwa kryminalne, m.in. drogowe; stracił prawo jazdy za jazdę pod wpływem alkoholu.

 

PAPl

kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie