Piwo popłynie rurociągiem. Specjalnie dla uczestników festiwalu

Kultura
Piwo popłynie rurociągiem. Specjalnie dla uczestników festiwalu
instagram.com/wackenopenair.official

W tym roku organizatorzy słynnego festiwalu muzyki heavy metalowej w niemieckim Wacken postanowili dostarczać piwo uczestnikom zabawy jeszcze szybciej. Pod ziemią ułożono 7-kilometrowy rurociąg, którym popłynie 400 tys. litrów piwa. W czasie festiwalu każdy z gości wypije średnio około 5 litrów złocistego trunku.

Do tej pory piwo na festiwal dostarczały samochody ciężarowe. Trzeba było jednak zdejmować dziesiątki ciężkich beczek, a potem ponownie ładować puste. Przy okazji ciężarówki niszczyły kołami teren.

 

Nowe rozwiązanie ma same zalety - podkreślają organizatorzy. Piwo dotrze na specjalne stoiska szybciej, a dzięki temu, że rurociąg biegnie pod ziemią, będzie już odpowiednio schłodzone.

 

Sześć kufli napełni się w sześć sekund

 

Ciśnienie, które jest w rurociągu umożliwi napełnienie sześciu kufli w zaledwie sześć sekund. - Inwestycja jest trwała, więc będzie mogła być wykorzystywana przez kolejne lata - tłumaczy rzeczniczka festiwalu Frederike Arns.

 


Festiwal w Wacken jest najsłynniejszą i największą imprezą heavy metalową w Niemczech. Co roku bawi się tam około 75 tys. ludzi z całego świata. Według portalu statista.com każdy z uczestników wypija średnio 5 litrów piwa.

 

Mimo to, policja i służby ratunkowe nie mają zbyt wielu problemów z uczestnikami zabawy.

 

W tym roku Wacken Open Air odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia. Na festiwalu zagrają m.in.: Megadeth, Alice Cooper, Amon Amarth, Volbeat i Marilyn Manson.

 

dw.com, wacken.com, polsatnews.pl

paw/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie