Pijany lekarz zatrzymany na dyżurze w szpitalu w Opocznie

Polska
Pijany lekarz zatrzymany na dyżurze w szpitalu w Opocznie
pixabay.com/public domain

Policjanci w Opocznie (woj. łódzkie) zatrzymali nietrzeźwego lekarza, który pełnił dyżur na oddziale ratunkowym w miejscowym szpitalu - poinformowała w czwartek policja. Badanie wykazało 2,6 promila alkoholu w organizmie 56-letniego medyka.

Funkcjonariuszy o dziwnie zachowującym się lekarzu dyżurującym na oddziale ratunkowym w opoczyńskim szpitalu zawiadomiło Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Łodzi.

 

Jak dodała rzeczniczka prasowa KWP w Łodzi mł. insp. Joanna Kącka, z relacji pacjentów wynikało, że doktor zachowywał się nienaturalnie i co jakiś czas tracił równowagę.

 

- Został poddany badaniu trzeźwości. Okazało się, że ma 2,6 promila alkoholu w organizmie. Policjanci w szpitalu zabezpieczyli dokumentację medyczną, aby sprawdzić, czy mężczyzna podczas dyżuru przyjmował pacjentów i tym samym mógł narazić ich zdrowie, a nawet życie - powiedziała.

 

W pokoju lekarskim policjanci zabezpieczyli trzy szklane butelki po alkoholu oraz dwie puszki po piwie.

 

56-letni mężczyzna został zwolniony do domu. Dalsze postępowanie ma wykazać, czy lekarz swoim zachowaniem spowodował zagrożenie dla zdrowia pacjentów.

 

PAP

pam/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie