Dwie osoby oskarżone o znieważenie ciała Ewy Tylman

Polska
Dwie osoby oskarżone o znieważenie ciała Ewy Tylman
Polsat News/archiwum

Dwaj pracownicy firmy przewożącej zwłoki, którzy w lipcu ub. roku mieli robić zdjęcia ciału Ewy Tylman, zostali oskarżeni o znieważenie zwłok. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do poznańskiego sądu. Jeden z mężczyzn miał też zrobić sobie z ciałem tzw. selfie. Zachowanie obu pracowników zarejestrował monitoring w Zakładzie Medycyny Sądowej.

Według ustaleń prokuratury, po otworzeniu worka z ciałem mężczyźni mieli go dotykać i robić mu zdjęcia. Za znieważenie zwłok grozi kara do dwóch lat więzienia.

 

Kobieta zaginęła w listopadzie 2015 roku, w lipcu 2016 roku z Warty wyłowiono jej ciało. Do Zakładu Medycyny Sądowej w Poznaniu przewozili je dwaj pracownicy firmy transportującej zwłoki: 26-letni Robert K. i 51-letni Mariusz P.

 

Zabezpieczone telefony

 

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Poznaniu Magdalena Mazur-Prus powiedziała w czwartek, że po dojechaniu do ZMS i złożeniu ciała w prosektorium, jeden z mężczyzn miał otworzyć worek z ciałem, następnie obaj zaczęli je fotografować.

 

Zabezpieczone zostały telefony komórkowe Roberta K. i Mariusza P., oraz zapis monitoringu z ZMS. Prokuratura ustaliła, że pracownicy firmy, która przewoziła zwłoki, nie mieli uprawnień do otwierania worków z ciałami. Ustaliła też, że jeden z mężczyzn przesłał zrobione zdjęcie ciała koledze.

 

- Robert K. nie przyznał się do zarzucanego mu czynu, odmówił składania wyjaśnień. Mariusz P. przyznał się do winy, wyraził żal z powodu tego, co się stało z jego udziałem, i złożył wyjaśnienia - powiedziała Mazur-Prus.

 

Proces Adama Z.

 

Przed Sądem Okręgowym w Poznaniu trwa proces Adama Z. oskarżonego o zabójstwo Tylman. Według prokuratury, 23 listopada 2015 r. Adam Z., przewidując możliwość pozbawienia życia koleżanki, zepchnął ją ze skarpy, a potem nieprzytomną wrzucił do wody.

 

Za zabójstwo z zamiarem ewentualnym mężczyźnie grozi kara do 25 lat więzienia lub dożywocie. W lutym sąd uprzedził strony o możliwości zmiany kwalifikacji czynu na nieudzielenie pomocy - za ten czyn grozi kara do 3 lat więzienia. Od tego czasu Adam Z. pozostaje na wolności.

 

PAP

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie