40-kilometrowy korek na A4. Budowa wiaduktów, wypadek i niemieckie święto odpowiedzialne za blokadę autostrady

Polska
40-kilometrowy korek na A4. Budowa wiaduktów, wypadek i niemieckie święto odpowiedzialne za blokadę autostrady
Polsat News

Zator drogowy od granicy do Wrocławia. Zaczyna się na wysokości węzła Krzyżowa i ciągnie aż do zwężenia między węzłami Złotoryja i Legnica - ruch utrudnia zwężenie, które powstało w związku z budową obiektów mostowych trasy ekspresowej S3 (odcinek węzeł Chojnów - węzeł Legnica Wschód). Służby drogowe podały, że długość korka na autostradzie A4 zbliża się już do 40 km i wciąż rośnie.

Przyczyną gigantycznego zatoru nie są wyłącznie roboty drogowe.

 

Korki na autostradzie spowodowane są również poważnym wypadkiem, do jakiego doszło w nocy na niemieckim odcinku tej międzynarodowej drogi.

 

Wniebowstąpienie Pańskie w Niemczech...

 

W czwartek w kilku europejskich krajach obowiązuje zakaz poruszania się samochodów ciężarowych. Kierowcy tirów nie mogą jeździć po drogach m.in. w Niemczech, Austrii i we Francji.

 

Zakaz został wprowadzony z powodu święta Wniebowstąpienia Pańskiego, które w wielu krajach jest obchodzone 25 maja.

 

Długi weekend w Niemczech sprawił, że pracujący tam Polacy licznie wybrali się do Polski.

 

... wypadki w Polsce

 

Utrudnienie na A4 występowały również na odcinku Bolesławiec - Legnica (węzeł LSSE Obszar Krzywa - węzeł Krzywa), gdzie przed południem doszło do zderzenia 4 samochodów osobowych. Zajęty był lewy pas ruchu jezdni. Utrudnienia usunięto ok. godz. 12. 

 

Po godz. 12 na odcinku pomiędzy węzłem Kostomłoty a węzłem Kąty Wrocławskie doszło do zderzenia dóch samochodów osobowych. Zablokowany jest prawy pas ruchu jezdni w kierunku Wrocławia. Ruch odbywa się lewym pasem. Droga została udrożniona przed godz. 14.

 

Lepiej jechać inną drogą

 

Zator można ominąć zjeżdżając na węźle Krzywa na drogę nr 94. Trzeba nią dojechać do trójki i potem w Legnicy wrócić na A4 już za korkiem-gigantem. Jednak tu także jest kłopot, bo droga 94 korkuje się przed skrzyżowaniem z krajową "trójką", a kierowcy czekają w kolejce o długości ponad 5 kilometrów.

 

Można też próbować pojechać przez Złotoryję i Jawor, a wrócić na A4 na węźle Budziszów.

 

polsatnews.pl, Radio Wrocław

grz/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie