Zmarł wnuk Józefa Stalina, reżyser Aleksandr Burdonski. Miał 75 lat

Świat
Zmarł wnuk Józefa Stalina, reżyser Aleksandr Burdonski. Miał 75 lat
WikimediaCommons/Vladimir OKC/Public Domain
Teatr Armii Rosyjskiej w Moskwie.

Rosyjski reżyser teatralny Aleksandr Burdonski, wnuk Józefa Stalina, zmarł w wieku 75 lat - poinformowały w środę rosyjskie agencje informacyjne. Ojcem Burdonskiego był syn Stalina, Wasilij; reżyser używał panieńskiego nazwiska matki, Galiny Burdonskiej.

Burdonski, który od dłuższego czasu był w szpitalu, zmarł w nocy z wtorku na środę. Jego współpracownicy z Teatru Armii Rosyjskiej poinformowali, że miał problemy z sercem i walczył z chorobą nowotworową.

 

Burdonski urodził się 14 października 1941 roku. Najpierw studiował na uczelni wojskowej, z której po dwóch latach odszedł do szkoły technik teatralnych, a następnie podjął naukę w studiu aktorskim przy moskiewskim teatrze Sowriemiennik.

 

W Teatrze Armii Rosyjskiej był autorem ponad 20 spektakli. Przez wiele lat wykładał w Rosyjskim Instytucie Sztuki Teatralnej (GITIS), jednej z największych na świecie uczelni teatralnych. "Był wyjątkowym reżyserem"; "człowiekiem, który wiedział mnóstwo o teatrze" - powiedziała o Burdonskim aktorka Teatru Armii Rosyjskiej Ludmiła Czursina.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie