Żaryn: działania ABW dot. zamachu nie tylko w Polsce, ale też w Wielkiej Brytanii

Polska
Żaryn: działania ABW dot. zamachu nie tylko w Polsce, ale też w Wielkiej Brytanii
Polsat News

Działania ABW w śledztwie dot. zamachu w Manchesterze będą prowadzone nie tylko w Polsce, ale również w Wielkiej Brytanii - powiedział rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

W środę prokuratura podjęła śledztwo i powierzyła je łódzkiej delegaturze ABW. - Funkcjonariusze ABW rozpoczęli intensywne działania mające na celu zebranie niezbędnych danych do przeprowadzenia czynności procesowych - powiedział rzecznik.

 

Żaryn zapewnił, że ABW pozostaje w ciągłym kontakcie ze swoimi brytyjskimi partnerami.

 

Nie chciał udzielać innych informacji dotyczących podjętego w środę śledztwa, odsyłając do nadzorującej działania ABW łódzkiego wydziału zamiejscowego departamentu ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej.

 

"Zabójstwo wielu osób, w tym dwóch obywateli polskich"

 

Prokuratorskie śledztwo, powierzone ABW wszczęte z urzędu jest prowadzone w sprawie zabójstwa wielu osób, w tym dwóch obywateli polskich oraz spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu wielu osób, w tym obywatela Polski. Prokuratura podkreśla, że czyn ten został popełniony przy użyciu materiałów wybuchowych, poprzez wywołanie ich eksplozji podczas imprezy masowej.

 

W poniedziałek wieczorem w Manchesterze doszło do ataku terrorystycznego, w którym zginęły co najmniej 22 osoby, a 119 zostało rannych. Do wybuchu bomby podłożonej przez terrorystę samobójcę doszło po koncercie amerykańskiej piosenkarki w mieszczącej ponad 20 tys. osób hali Manchester Arena.

 

PAP

pam/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze