Magierowski powołany na stanowisko wiceministra MSZ

Polska
Magierowski powołany na stanowisko wiceministra MSZ
Twitter.com/RafalBochenek

B. rzecznik prezydenta Marek Magierowski został wiceministrem spraw zagranicznych. "Premier powołała na podsekretarza stanu w MSZ Marka Magierowskiego" - poinformował rzecznik rządu. - To dobra wiadomość - stwierdził Artur Soboń z PiS, gość Graffiti Popołudniowego w Polsat News. - Może to być nieoceniona pomoc dla ministra Waszczykowskiego - uznał drugi gość programu Paweł Grabowski z Kukiz'15.

Zdaniem Sobonia, Magierowski należy do grona "ludzi kompetentnych, znających świat, języki, sytuację międzynarodową".

 

Jeśli to jak taki kompetentny minister, to dlaczego odszedł z pałacu prezydenckiego - zapytał prowadzący program Piotr Witwicki.

 

"Krótkotrwała przyczyna prywatna"

 

- Jak rozumiem, ma nowe wyzwanie dzisiaj - odpowiedział Soboń.

 

- To się tak ładnie nazywa "nowe wyzwanie", ja to kojarzę w miejscach pracy, w których się wyrzuca ludzi, to się mówi, że stają przed nowymi wyzwaniami. (…) Ale poważnie, myślę, że zdobył na tyle dużo doświadczenia, również na arenie międzynarodowej, tego dyplomatycznego, w kontaktach przy organizacji różnych wizyt, że może to być nieoceniona pomoc dla ministra Waszczykowskiego - przyznał drugi gość programu Paweł Grabowski z Kukiz'15.

 

 

Witwicki przypomniał obu politykom, że Magierowski jako powód odejścia z kancelarii prezydenta podał przyczyny prywatne. - Rozumiem, że przez te dwa tygodnie zniknęły - dopytywał.

 

- Odchodził z jednego miejsca, a mówimy o innym. (...) Przyczyny prywatne mogą być długotrwałe i krótkotrwałe. Widocznie ta była krótkotrwała - stwierdził Soboń. - Jeżeli tam (w kancelarii prezydenta – red.) był jakiś zgrzyt, to konflikt został rozwiązany. Pan Magierowski poszedł do MSZ. Może na ministra spraw zagranicznych, to może byłaby dobra zmiana - dodał Grabowski.

 

- O niczym takim nie słyszałem - zastrzegł Soboń.

 

Dziennikarz, ekspert, dyrektor

 

Marek Magierowski objął funkcję dyrektora biura prasowego Kancelarii Prezydenta w grudniu 2015 roku, zastępując Katarzynę Adamiak-Sroczyńską. Wcześniej - od września 2015 roku - pracował w KPRP jako ekspert ds. dyplomacji publicznej, współpracując przy tym z Biurem Prasowym i Biurem Spraw Zagranicznych kancelarii. 5 maja 2017 r. złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska. Jego rezygnacja została przyjęta przez prezydenta Andrzeja Dudę.

 

Przed współpracą z Kancelarią Prezydenta Magierowski jako dziennikarz i publicysta specjalizował się w tematyce międzynarodowej.

 

 

Pracował m.in. jako redaktor działu zagranicznego "Gazety Wyborczej", szef działu zagranicznego tygodnika "Newsweek Polska", zastępca redaktora naczelnego tygodnika "Forum" oraz - w latach 2006-2011 - dziennika "Rzeczpospolita". W kolejnych latach był publicystą m.in. tygodników "Uważam Rze" oraz "Do Rzeczy".

 

Polsat News, PAP

prz/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie