Sklep z torebkami i kolacja z królową - atrakcje dla żon przywódców NATO

Świat
Sklep z torebkami i kolacja z królową - atrakcje dla żon przywódców NATO
PAP/EPA/OLIVIER HOSLET
Król i króla Belgii oraz prezydent USA z żoną.

Podczas gdy przywódcy państw NATO zbiorą się w czwartek na szczycie w nowej siedzibie sojuszu na przedmieściach Brukseli, ich żony czas wypełnią programem przygotowanym przez władze Belgii. Przewidziano m.in. kolację z królową i wizytę w sklepie z torebkami.

Pierwsze damy z Melanią Trump na czele rozpoczną poznawanie uroków belgijskiej stolicy od zwiedzenia muzeum Magritte'a, najsłynniejszego z belgijskich malarzy surrealistów. Oprowadzał je będzie dyrektor Królewskich Muzeów Sztuk Pięknych Michel Draguet.

 

Następnie zaplanowano wizytę w sklepie firmy Delvaux oferującej torebki i galanterię skórzaną. Ta belgijska firma założona w 1829 roku w Brukseli mieni się najstarszym luksusowym domem kaletniczym na świecie.

 

Królewskie oranżerie i kolacja


Potem panie pojadą do pałacu w Laeken na północy Brukseli, gdzie zostaną przyjęte przez królową Matyldę, żonę króla Belgów Filipa. Najpierw w pałacowych ogrodach zobaczą królewskie oranżerie pochodzące z XIX wieku, które mieszczą imponującą kolekcję roślin. Po spacerze królowa zaprosi pierwsze damy na kolację w pałacu.

 

Melania Trump przybyła wraz z prezydentem USA Donaldem Trumpem do Brukseli już w środę po południu. W czwartek przed południem, kiedy jej mąż będzie spotykał się z szefami instytucji Unii Europejskiej, odwiedzi szpital dziecięcy im. królowej Fabioli w belgijskiej stolicy.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie