Sellin o referendum ws. konstytucji: termin 11 listopada nie jest fortunny

Polska
Sellin o referendum ws. konstytucji: termin 11 listopada nie jest fortunny
Polsat News

Lepiej byłoby, żeby 11 listopada 2018 r. wszyscy mieli możność koncentrowania swojej uwagi wyłącznie na przeżywaniu pięknej, 100 rocznicy odzyskania niepodległości i jednak nie mieszania tego z wyborami, albo z referendum - podkreślił w środę wiceminister kultury Jarosław Sellin.

Sellin, który jest też pełnomocnikiem rządu ds. obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości RP powiedział w środę w internetowej części programu "Gość Radia ZET", że referendum ds. zmian w konstytucji, które proponuje prezydent Andrzej Duda, powinno odbyć się w innym terminie niż obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości.

 

Według wiceministra termin ten nie jest fortunny nawet ze względów praktycznych, gdyż np. politycy (mieszkający w różnych miastach Polski) z pewnością chcieliby uczestniczyć w centralnych uroczystościach Święta Niepodległości, a zarazem głosować, "mieliby pewien problem logistyczny".

 

Sellin ocenił, że warto rozważyć rozdzielenie tych dwóch spraw. Jednak, jak dodał, ostateczne decyzje "będą podejmowane w Kancelarii Prezydenta".

 

- Lepiej by było nie mieszać tej celebry - tak zwłaszcza okrągłej, pięknej rocznicy odzyskania niepodległości 11 listopada 2018 roku - z jakimiś wydarzeniami politycznymi, które mogą być tydzień wcześniej, czy później - podkreślił wiceminister.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie