Premier Szydło otrzymała kondolencje od premier Wielkiej Brytanii

Polska
Premier Szydło otrzymała kondolencje od premier Wielkiej Brytanii
PAP/EPA/ANDY RAIN

Premier Beata Szydło otrzymała od premier Wielkiej Brytanii Theresy May wyrazy współczucia i kondolencje w związku ze śmiercią Polaków w poniedziałkowym zamachu terrorystycznym w Manchesterze - poinformował w środę rzecznik rządu Rafał Bochenek.

"W związku z zamachami i śmiercią Polaków w Machesterze PBSz otrzymała od premier @theresa_may osobiste wyrazy współczucia i kondolencje" - napisał Bochenek na Twitterze.

 

 

Kondolencje po śmierci dwojga polskich obywateli przekazał również szef brytyjskiej dyplomacji Boris Johnson.

 

W rozmowie telefonicznej z ministrem spraw zagranicznych Witoldem Waszczykowskim Johnson podziękował również za wyrazy wsparcia i współczucia od Polaków, a także kondolencje składane w brytyjskiej ambasadzie w Warszawie.

 

W poniedziałek wieczorem w Manchesterze doszło do ataku terrorystycznego, w którym zginęły co najmniej 22 osoby, a 119 zostało rannych. Zamachowiec samobójca Salman Abedi zdetonował bombę po koncercie amerykańskiej piosenkarki Ariany Grande w mieszczącej 21 tys. osób hali widowiskowo-sportowej Manchester Arena.

 

W środę rano polski MSZ poinformował, że wśród zabitych jest co najmniej dwoje Polaków, a jeden obywatel RP pozostaje pod opieką lekarzy.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie