"Po tych dwóch latach możemy optymistycznie patrzeć w przyszłość". Prezydent wylicza sukcesy w orędziu

Polska

- Zostałem wybrany przez was, przez wyborców. Te minione 2 lata to okres zasadniczych zmian społecznych, politycznych i gospodarczych. To był czas realizacji programu i zapowiedzi wyborczych, zarówno moich, jak i całej formacji "dobrej zmiany" - powiedział Andrzej Duda w orędziu z okazji drugiej rocznicy swojego wyboru na prezydenta RP.

- Wbrew opinii tych, którzy twierdzili, że to niemożliwe, wprowadziliśmy prodemograficzny program "500+", obniżyliśmy wiek emerytalny, z sukcesem zorganizowaliśmy Światowe Dni Młodzieży i szczyt państw NATO w Warszawie - powiedział Duda.

 

"Przed nami jeszcze wiele do zrobienia"

 

Prezydent podkreślił, że obecnie Polska jest "krajem bezpiecznym. Chronionym nie tylko przez naszą armię, ale również przez wojska naszych sojuszników." 

 

- Dynamicznie rozwija się polska gospodarka. Jestem dumny, że jako prezydent RP mogę swoją dzielnością wspierać ekspansję polskich firm na rynkach światowych. Choć przed nami jeszcze wiele do zrobienia, to po tych dwóch latach możemy optymistycznie patrzeć w przyszłość - powiedział prezydent. 

 

- To, co już udało się osiągnąć, utwierdza mnie w przekonaniu, że stać nas, jako naród, na dużo więcej - dodał.

 

"Te kierunki, po raz pierwszy w historii, nakreśli całe nasze społeczeństwo"

 

Andrzej Duda, drugą część swojego orędzia poświęcił kwestii referendum konstytucyjnego.

 

- 3 maja, w dzień święta Konstytucji z 1791 roku, ogłosiłem moją decyzję odnośnie przyszłorocznego referendum, które ma na celu nakreślenie fundamentu przyszłej ustawy zasadniczej - powiedział Duda.  

 

Dodał, że zwróci się do Senatu RP, by to referendum odbyło się 11 listopada 2018 roku.

 

- Święto stulecia odzyskania niepodległości, to najlepszy, moim zdaniem, dzień, na określenie niezbędnych kierunków zmian ustrojowych w naszym państwie. I te kierunki, po raz pierwszy w historii, nakreśli całe nasze społeczeństwo. Wierzę w to głęboko, że nikt wyrażonej w referendum opinii narodu podważał nie będzie - podkreślił prezydent.  

 

"Polska potrzebuje nowej konstytucji"

 

- Późniejsze prace uwieńczy projekt nowej konstytucji dla Rzeczypospolitej. Niech to wspólne dzieło będzie wyrazem naszej odpowiedzialności za przyszłość narodu i naszego państwa. Polska potrzebuje nowej konstytucji. Potrzebuje jej, by sprawniej i skuteczniej się rozwijać, by mogła być państwem zgodnym z wolą jej obywateli - silnym, liczącym się na arenie międzynarodowej, ale jednocześnie bliskim społeczeństwu. Gwarantującym obywatelom wolność i równość - powiedział Andrzej Duda.  

 

- Zachęcam wszystkich do udziału w tym dziejowym zadaniu. Bez względu na wyznanie, poglądy polityczne i światopogląd. Wspólnie stwórzmy naszą nową konstytucję. Konstytucję dla Polski, dla nas wszystkich - dodał na zakończenie swojego orędzia.

 

polsatnews.pl   

 

   

 

luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze