Manekiny karmiące piersią. Centrum handlowe chce ośmielić matki

Świat
Manekiny karmiące piersią. Centrum handlowe chce ośmielić matki
instagram/amigoslactancia

Dyskusja o tym, czy karmienie piersią w miejscach publicznych jest stosowne, trwa na świecie od wielu lat. Głos postanowiło też zabrać kolumbijskie centrum handlowe. W mieszczącym się w Bogocie Centro Mayor ustawione zostały manekiny, które wyglądają jak kobiety karmiące dzieci piersią.

Tego typu manekiny pojawiły się w wielu sklepach na terenie centrum handlowego. Wskazują one miejsca "przyjazne karmiącym matkom", gdzie żadna kobieta nie powinna się wstydzić karmienia piersią, ani czuć za to oceniana.

 

 

@julietapineres, amiga de esta iniciativa, invita a más centros comerciales y personas a declararse #amigosdelalactancia

Post udostępniony przez #AmigosDeLaLactancia (@amigoslactancia)

 

 

Manekiny mają rozpięte koszule, spod których wystaje pierś. Na rękach trzymają sztuczne niemowlęta ułożone tak, jakby były właśnie karmione.

 

 

El Maniquí que Amamanta se está tomando las tiendas de los centros comerciales por un gran propósito #amigosdelalactancia

Post udostępniony przez #AmigosDeLaLactancia (@amigoslactancia)

 

Media podkreślają, że akcja ma na celu zachęcanie matek do karmienia dzieci na terenie kompleksu, a także pokazanie mieszkańcom Bogoty, że jest to naturalne i powszechnie spotykane zjawisko.

 

 

metro.co.uk

pam/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie