"Europo, powstań z kolan, bo będziesz codziennie opłakiwała swoje dzieci"

Polska

- Nie będziemy uczestniczyć w szaleństwie brukselskich elit - mówiła podczas wystąpienia w Sejmie premier Beata Szydło. - Nie zgodzimy się na żadne szantaże ze strony Unii Europejskiej. Chcemy pomagać ludziom, a nie elitom. My nie dopuścimy do tego, żeby polskie dzieci nie mogły bezpiecznie iść do klubu czy szkoły - mówiła premier w odniesieniu do zamachu w Manchesterze.

 - Diametralna różnica między nami jest taka, że rząd nie zgadza się z utopią niekontrolowanego otwarcia granic - mówiła premier Szydło, odnosząc się do kryzysu migracyjnego.

 

- Mam odwagę zadać elitom politycznym pytanie w Europie: dokąd zmierzacie, dokąd zmierzasz, Europo? Powstań z kolan i obudź się z letargu, bo w przeciwnym razie codziennie będziesz opłakiwała swoje dzieci - mówiła premier.

 

- Jeżeli nie dostrzegacie tego, że dzisiaj zagrożenie terrorystyczne jest faktem, który każdego dnia może dotknąć każde państwo w Europie i uważacie, że Polska nie powinna się bronić, to idziecie ręka w rękę z tymi, którzy wymierzają tę broń przeciwko Europie, przeciwko nam wszystkim - powiedziała szefowa rządu zwracając się do opozycji.

 

PAP

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie