#DorotaGawrylukZaprasza o 21:00. Czy Polska powinna przyjmować uchodźców?

Polska

Moralny obowiązek kontra bezpieczeństwo Polaków. W programie #DorotaGawrylukZaprasza argumenty przeciwników i zwolenników otwarcia granic Polski dla uchodźców. W drugiej części programu dyskusja o politycznej odpowiedzialności za śmierć 25-latka w komisariacie policji we Wrocławiu. Opozycja żąda dymisji szefa MSWiA. Gościem będzie Grzegorz Schetyna, przewodniczący PO, b. szef tego resortu.

#Uchodzcy

 

W miniony czwartek Parlament Europejski przyjął rezolucję, w której wzywa państwa UE do przyspieszenia relokacji uchodźców. Rząd PiS stanowczo sprzeciwia się przyjmowaniu przez Polskę uciekinierów.  

 

"Nie zgadzamy się na to, by siłą przywożono do Polski ludzi, którzy nie chcą do nas przyjechać; nie zgadzam się na to, by ktokolwiek w Polsce był niewolony" - mówi prezydent Andrzej Duda.

 

W debacie na ten temat wezmą udział: Róża Thun - eurodeputowana PO, Katarzyna Lubnauer - przewodnicząca klubu Nowoczesnej,
Jadwiga Wiśniewska - eurodeputowana PiS i prof. Selim Chazbijewicz - politolog, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski.

 

Czy Polska powinna przyjmować uchodźców - to pytanie sondy na stronie głównej portalu polsatnews.pl. Głosować można do godziny 22:00. Wyniki opublikujemy w portalu.

 

#Schetyna

 

W Sejmie gorąca debata nt. okoliczności śmierci Igora Stachowiaka na komisariacie policji we Wrocławiu.

 

Minister spraw wewnetrznych Mariusz Błaszczak i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro przekonywali, że zrobili wszystko, żeby wyjaśnić tę sprawę.

 

Opozycja uważa, że obecne władze źle zarządzają policją i chce dymisji szefa MSWiA i wiceministra resortu Jarosław Zielińskiego. Platforma Obywatelska złożyła wniosek o powołanie komisji śledczej w sprawie wyjaśnienia śmierci młodego mężczyzny.

 

Jakie powinny być polityczne konsekwencje - o tym m.in. prowadząca program Dorota Gwryluk będzie rozmawiać z Grzegorzem Schetyną, przewodniczącym PO.

 

Informacje, zdjęcia oraz materiały wideo związane z programem można znaleźć na FacebookuTwitterze oraz Instagramie.    

 

Wszystkie wydania programu będą dostępne na portalu polsatnews.pl, w zakładce "Nasze Programy".

 

Polsat News

ab/dro/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze