Wjechał na przejazd wprost pod pociąg. Kierowca nie żyje

Polska
Wjechał na przejazd wprost pod pociąg. Kierowca nie żyje
infostrow.pl

Samochód osobowy zderzył się z pociągiem PKP Intercity relacji Wrocław - Białystok. Do wypadku doszło na przejeździe kolejowym ok. godz. 8:30 w miejscowości Starchały Wielkie koło Ostrowa Wlkp. (gmina Odolanów).

65-letni mieszkaniec Leszna zmarł we wtorek w ostrowskim szpitalu w wyniku wypadku, do którego doszło rano na przejeździe kolejowym w miejscowości Tarchały Wielkie koło Ostrowa Wlkp. (gmina Odolanów). W związku z wypadkiem są utrudnienia zarówno w ruchu pociągów, jak i samochodów.

 

Pociąg PKP Intercity relacji Wrocław - Białystok uderzył w samochód, kiedy ten znajdował się na przejeździe kolejowym. - Samochód osobowy wjechał na przejazd, który oznaczony jest znakiem Stop, bez rogatek zabezpieczających - powiedziała rzeczniczka prasowa ostrowskiej policji Małgorzata Łusiak.

 

Kierowca zmarł w szpitalu

 

Kierowca samochodu 65-letni mieszkaniec Leszna w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala w Ostrowie Wlkp. - Pacjent zmarł. Jego stan był bardzo poważny, ponieważ doznał wielonarządowych urazów - powiedziała rzeczniczka prasowa ostrowskiego szpitala Joanna Pawlaczyk.

 

Obecnie ruch samochodów na trasie Tarchały Wielkie - Topola Osiedle został wstrzymany. - Samochody muszą zawracać w kierunku na Ostrów Wlkp. i Odolanów - powiedziała rzeczniczka ostrowskiej policji.

 

Utrudnienia w ruchu pociągów

 

PKP Intercity w specjalnie wydanym komunikacie poinformowały, że w związku z przerwą w ruchu pociągów na szlaku Odolanów - Topola Osiedle zostaną podstawione autobusy. Dotyczy to pasażerów pociągów IC Konopnicka relacji Wrocław Główny - Białystok na odcinku Odolanów - Topola Osiedle oraz IC Asnyk relacji Warszawa Wschodnia - Jelenia Góra na odcinku Topola Osiedle - Wrocław Główny.

 

"Od stacji Wrocław Główny zostanie uruchomiony zastępczy skład wagonowy w zestawieniu jeden wagon klasy 1 i cztery wagony klasy 2. W składzie pociągu brakuje wagonu przystosowanego dla osób z niepełnosprawnością, poruszających się na wózkach oraz wagonu gastronomicznego" - podano w komunikacie

 

PAP

paw/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie