"Ta historia mnie uniosła". Reżyser "Bogów" pracuje nad nowym filmem

Kultura

"Najlepszy" to pełna morderczego wysiłku i niezwykłej siły historia inspirowana życiem Jerzego Górskiego, sportowca, który zachwycił świat, a który w Polsce jest niemal nieznany. - Ta historia naprawdę świadczy o tym, że można przełamywać swoje słabości, wygrać z uzależnieniem, ale także z jakąś złą częścią w sobie - mówi odtwórca głównej roli Jakub Gierszał. Za kamera stanął Łukasz Palkowski.

Palkowski, reżyser kinowego hitu "Bogowie", znów sięga po życiorys niezwykłego człowieka, który udowodnił, że prawdziwi bohaterowie nie boją się upadać i potrafią podnieść się z największego dna.

 Tym razem pierwowzorem głównego bohatera filmu Palkowskiego jest postać Jerzego Górskiego, którzy ukończył bieg śmierci oraz ustanowił rekord świata w triathlonowych mistrzostwach świata na dystansie Double Ironman z czasem 24 godzin 47 minut i 46 sekund. Ten rekord nie byłby jednak możliwy, gdyby w jego życiu nie pojawiły się dwie kobiety. Jedną stracił. Druga stała się inspiracją, aby zaczął walczyć o swoje życie.


"Pozytywna historia niosąca nadzieję"


- Przyciągnęła mnie niesamowita wola życia, wynikająca z tej historii. To jest pozytywna historia, niosąca nadzieję i wola walki, która jest dla mnie czymś imponującym w wykonaniu Górskiego w rzeczywistości. My próbujemy to przedstawić w filmie, żeby może tą wolą życia i walki zarazić widzów - powiedział Polsat News odtwórca głównej roli Jakub Gierszał.

 

- Ta historia naprawdę mnie uniosła, mam nadzieję, że widzów tak samo - dodał aktor. 

 

Gajos, Jakubik, Kot


W rolach głównych widzowie zobaczą: Jakuba Gierszała, Janusza Gajosa, Magdalenę Cielecką, Arkadiusza Jakubika, Tomasza Kota, Mateusza Kościukiewicza, Adama Woronowicza, Artura Żmijewskiego, Annę Próchniak, Kamilę Kamińską i Szymona Warszawskiego. 

 
Autorem zdjęć jest Piotr Sobociński Junior, który w tym roku odebrał nagrodę podczas 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni, za zdjęcia do "Wołynia" Wojciecha Smarzowskiego.


Film wejdzie na ekrany jesienią tego roku.

 

 

Polsat News, polsatnews.pl

 

prz/hlk/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie