Sondaż: przewaga CDU nad SPD wzrosła do 14 punktów procentowych

Świat
Sondaż: przewaga CDU nad SPD wzrosła do 14 punktów procentowych
Wikimedia Commons/Jorge Royan

Poparcie dla niemieckiej SPD nadal spada. W opublikowanym we wtorek sondażu dla tygodnika "Stern" na partię Martina Schulza chce głosować 25 proc. ankietowanych. Przewaga CDU, partii kanclerz Angeli Merkel, nad socjaldemokratami urosła do 14 pkt. proc.

W ciągu tygodnia poparcie dla SPD spadło o 1 pkt. proc., a dla partii chadeckich CDU i CSU wzrosło o 1 pkt. proc. Na chrześcijańskich demokratów chce głosować 39 proc. wyborców.

 

Równocześnie rośnie poparcie dla potencjalnego koalicjanta CDU - liberalnej FDP. Na Wolną Partię Demokratyczną (FDP), które w obecnej kadencji nie jest reprezentowana w parlamencie, chce głosować 9 proc. wyborców.

 

Gdyby CDU/CSU i FDP osiągnęły w wyborach do Bundestagu taki wynik, jak w obecnym sondażu, uzyskałyby wystarczającą ilość mandatów, by wspólnie utworzyć koalicyjny rząd.

 

Poparcie dla Lewicy (8 proc.), Zielonych (7 proc.) i Alternatywy dla Niemiec (7 proc.) pozostało bez zmian. 22 proc. uczestników ankiety nie wie, na kogo zagłosuje w wyborach do Bundestagu 24 września.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie