Pogrzeb Zbigniewa Wodeckiego we wtorek o godz. 14. Artysta spocznie w Krakowie

Polska
Pogrzeb Zbigniewa Wodeckiego we wtorek o godz. 14. Artysta spocznie w Krakowie
Polsat News

Wiadomo już, że Zbigniew Wodecki zostanie pochowany we wtorek w Krakowie w grobie rodzinnym. Pogrzeb rozpocznie się o godz. 14. Poprzedzi go msza żałobna odprawiona w kościele św. Piotra i Pawła. Wcześniej podawano, że artysta spocznie na Cmentarzu Rakowickim w Alei Zasłużonych.

Zbigniew Wodecki piosenkarz, autor przebojów, skrzypek, trębacz, kompozytor i aranżer zmarł 22 maja w Warszawie w wieku 67 lat.

 

"Udar dokonał nieodwracalnych obrażeń"

 

"W piątek 5 maja Zbigniew Wodecki przeszedł w Warszawie operację bypass-ów. Jeszcze w niedzielę czuł się dobrze i rozmawiał z bliskimi. Niespodziewanie 8 maja nad ranem doznał rozległego udaru mózgu. Mimo niezwykłej woli życia i staraniom lekarzy udar dokonał nieodwracalnych obrażeń. Odszedł od nas w dniu 22.maja w jednym z Warszawskich szpitali. Żona i dzieci byli przy nim. Zostanie pochowany w ukochanym Krakowie" - napisano na stronie internetowej artysty.

Wodecki był jedną z najważniejszych postaci polskiego świata muzycznego. Wielu słuchaczy, myśląc o nim, widzi długowłosego wirtuoza, grającego na skrzypcach, słyszy jego melodie i hity takie jak "Opowiadaj mi tak", "Pszczółka Maja", "Zacznij od Bacha", "Izolda" czy "Chałupy".

 

"Śpiewający muzyk"

 

Samego siebie określał mianem "śpiewającego muzyka". Przygodę z muzyką rozpoczął w wieku pięciu lat i związał z nią całe swoje życie. Tworzył i koncertował także w ostatnim czasie, kiedy miał już problemy ze zdrowiem

 

polsatnews.pl, PAP
kan/luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze