Panika i przerażenie. Nagranie z momentu wybuchu w hali Manchester Arena

Świat

Jeden z użytkowników Twittera opublikował w sieci nagranie z koncertu Ariany Grande, na którym słychać moment wybuchu w hali Manchester Arena. Na materiale wideo widać, jak młodzi ludzie będący na trybunach wpadają w panikę i zaczynają uciekać. W wyniku wybuchu śmierć poniosły 22 osoby. Według policji metropolitalnej w Manchesterze, co najmniej 59 osób zostało rannych.

Do eksplozji w Manchesterze doszło tuż po zakończeniu koncertu Ariany Grande, kiedy fani przygotowywali się do wyjścia. Na amatorskim filmie zarejestrowanym przez jednego z uczestników koncertu słychać wybuch i krzyki.

 

Tuż po incydencie uczestnicy koncertu zaczęli publikować w mediach społecznościowych zdjęcia i filmy, na których widać ewakuację z hali.

 

 

Na jednym z nagrań widać także karetki pogotowia zmierzające w kierunku sali koncertowej.

 

Pomimo narastających spekulacji medialnych, policja nie przedstawiła jednak na razie oficjalnej informacji na temat przebiegu incydentu, przekazując jedynie, że w śledztwie biorą udział przedstawiciele służb antyterrorystycznych i brytyjskich służb wewnętrznych. Nie ma żadnych informacji o sprawcy lub sprawcach ataku.

 

polsatnews.pl

zdr/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie